Co za sprint Kamila Burego!

Kamil Bury będzie mile wspominał Trondheim, bo właśnie tam zajął dziś 16. miejsce w sprincie techniką klasyczną. Dla istebnianina to najlepszy wyczyn w dotychczasowej karierze.

24-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony już podczas eliminacji, podczas których zanotował 20. czas. Do ćwierćfinału nie awansowali pozostali reprezentanci Polski – Maciej Staręga (37.) oraz Dominik Bury (45.).

Istebnianin trafił na wymagających rywali w sym biegu, bo musiał się zmierzyć m.in. z późniejszym tryumfatorem – Johannes Hoesflot Klaebo. Bury pobiegł bardzo dobrze i uplasował się zaraz dwoma reprezentantami Norwegii. Niestety, bieg nie miał zbyt wysokiego tempa, więc zawodnik MKS Istebna nie mógł awansować do półfinału poprzez najlepszy czas spośród biegaczy, który uplasowali się na 3. i 4. pozycjach.

Wyniki sprintu tech. klasyczną

Dotychczasowym najlepszym wynikiem Kamila Burego było 27. miejsce, ale dziś poprawił swe maksimum. Dla 24-latka to trzeci bieg w tym sezonie, który ukończył z pucharowymi punktami – obecnie plasuje się na 87. miejscu w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 28 punktów. Spośród Polaków wyżej plasuje się jedynie jego brat, Dominik – 58. miejsce. Liderem pozostaje Aleksandr Bolszunow.