Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co z decyzją ws. niższych lig?

Piłkarze muszą uzbroić się w cierpliwość. Najpóźniej do 11 maja zostanie podjęta decyzja o sposobie dokończenia rozgrywek lub ich przedwczesnym zakończeniu.

Od najbliższego poniedziałku (20.04) czeka nas pierwszy z czterech etapów łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Dopiero od trzeciego etapu (przyp. red. - bez dokładnej daty) będą mogły odbywać się wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności).

Jednak wiele wskazuje na to, że piłkarze z niższych lig mają nikłe szanse na to, aby dokończyć sezon 2019/20. Jak donosi "Przegląd Sportowy", większość prezesów wojewódzkich wyraża chęć zakończenia rozgrywek od IV ligi w dół. Drużyny zajmujące czołowe lokaty awansowałyby do wyższych klas, a ekipy pozostające w strefach spadkowych utrzymałyby się.

- W dniu 15 kwietnia odbyła się wideokonferencja prezesów Związków Wojewódzkich z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w jej wyniku ustalono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu podjęta zostanie najpóźniej do 11 maja 2020 - przyznał Henryk Kula, Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN - dodał.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: