Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Eko-szycie = eko-życie

Stowarzyszenie Miłośników Gminy Hażlach w ramach konkursu otrzymało środki na realizację projektu „Eko-szycie = eko-życie”. Na czym polega inicjatywa?

Jak poinformowało Stowarzyszenie Miłośników Gminy Hażlach, w ramach konkursu „FIO Śląskie Lokalnie 2020” organizacja pozyskała 4800 złotych na realizację projektu „Eko-szycie = Eko-życie”. Działanie ma na celu przynajmniej częściowe wyeliminowanie nieekologicznych siatek „jednorazówek” i zastąpienie ich płóciennymi torbami wielorazowego użytku.

- Reklamówki, torebki, woreczki foliowe tzw., „jednorazówki” można znaleźć wszędzie, również w naszej Gminie. Zaśmiecają otoczenie i zagrażają nie tylko nam ludziom, ale i zwierzętom – całemu ekosystemowi. Chcemy, jako Stowarzyszenie działające na rzecz całej Gminy Hażlach, zwrócić uwagę społeczności na realne zagrożenie, jakie niesie za sobą zanieczyszczenie środowiska. Wychodzimy z inicjatywą ograniczenia używania popularnych „jednorazówek” – wyjaśnia Stowarzyszenie Miłośników Gminy Hażlach.

Dzięki pozyskanym funduszom mają zostać uszyte ekologiczne woreczki na żywność oraz duże torby na zakupy. Celem projektu jest nie tylko wyeliminowanie jednorazówek, oraz wprowadzenie w codzienne czynności ekologicznych nawyków. Pomysłodawcy chcieliby aby ich produkt stał się również modny.

Wszyscy, którzy prganą wziąć udział w tym działaniu, powinni śledzić witrynę internetową Gminy Hażlach ioraz Gminnego ośrodka kultury (link do oficjalnej strony tutaj, link do strony w mediach społecznościowych tutaj). Oczywiście, realizacja projektu rozpocznie się gdy zniesione zostaną zakazy, związane ze stanem epidemii. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: