Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co wiemy o apteczkach pierwszej pomocy?

Wakacje już tuż, tuż.. Wiele osób z pewnością wybierze się na zasłużony wypoczynek. Będą to wyjazdy lub wyloty do ciepłych miejsc, nad polskie morze, na górskie wycieczki czy może jak to bywało 30 lat temu pod namioty. Obojętnie jak i gdzie będziemy odpoczywać dobrze żebyśmy zaopatrzyli się w apteczkę pierwszej pomocy.

Trwała, solidna apteczka pierwszej pomocy, może przydać nam się zawsze - bez względu na to, gdzie się udajemy. Mimo tego, że wiele elementów wyposażenia można odnaleźć zarówno w apteczce modułowej, jak i turystycznej, to trzeba jednak stwierdzić, że nie istnieje jeden, uniwersalny produkt, który sprawdzi się w każdym scenariuszu użytkowania.

Bez względu na to, czy są to apteczki medyczne, czy modułowe lub lekkie dla osób aktywnych, czy turystów, można wskazać na kilka uniwersalnych produktów, które powinny się tam znaleźć. Wskazane jest aby w każdej z nich znalazły się: środki do dezynfekcji ran, nożyczki, plastry (najlepiej w kilku rozmiarach), ustniki, opatrunki, bandaże, rękawiczki jednorazowe, kompresy chłodzące.

W Polsce nie ma przepisów prawa, które określałyby wyposażenie apteczki pierwszej pomocy. Ustawodawca w Polsce nakazuje jedynie, by miejsce gdzie one się znajdują było odpowiednio oznakowane, wsad pozwalał na udzielenie pierwszej pomocy oraz aby zawierały instrukcję obsługi apteczki, która wyszczególnia ich skład. Istotne jest także wyposażenie każdej apteczki w informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Przy doborze apteczki pamiętajmy aby była ona: odporna na działanie czynników zewnętrznych, także mechanicznych i chemicznych oraz wygodna w obsłudze. Zastanówmy się czy nasza apteczka pierwszej pomocy, samochodowa, systemowa czy np. na wyjście w góry jest wyposażona w podstawowe środki i czy termin ważności się nie skończył. Najlepiej aby w najbliższym czasie nie było potrzeby jej używania.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: