Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co najchętniej czytamy słuchając?

Na polski rynek czytelniczy trafiają praktycznie co tydzień nowe tytuły. Dotyczy to zarówno książek wydawanych w czarno druku jak i również jako audiobooki. Ten ostatni rodzaj „czytania” staje się coraz bardziej interesującym.

Zestawienie okresu grudzień 2023 – luty 2024 pokazuje, które książki były najczęściej odwiedzane i słuchane w serwisie https://wypozycz.dzdn.pl/wol/ Jest to link do portalu przeznaczonego dla osób z dysfunkcją wzroku z którego większość korzysta. Właśnie dla nas – osób z dysfunkcją wzroku – wiele instytucji proponuje wprowadzanie likwidacje barier architektonicznych w komunikowaniu się m. in. Poprzez ogólnodostępne audiobooki czyli książki czytane przez lektorów.

Najczęściej czytaną książką na chwilę obecną jest amerykański Thriller kryminalny „Pacjent” autorstwa Juana Gómez-Jurado.

Ceniony neurochirurg David Evans zostaje postawiony w potwornej sytuacji: jeżeli jego następny pacjent przeżyje operację, jego córeczka Julia zginie z rąk psychopaty.Kiedy doktor Evans odkrywa, że pacjentem, który musi umrzeć, aby jego córka przeżyła, jest nie kto inny jak prezydent Stanów Zjednoczonych…

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się amerykański romans obyczajowy Charles Martin „Kiedy płaczą świerszcze”.

Po śmierci ukochanej żony pogrążony w żalu Reese postanawia odciąć się od świata. Porzuca pracę i przyjaciół, aby pod zmienionym imieniem ukryć się w małym miasteczku nad jeziorem Burton. Nie podejrzewa, że właśnie w tej zacisznej miejscowości stanie się uczestnikiem tragicznych wydarzeń, a o jego dalszych losach zadecyduje siedmioletnia dziewczynka, sprzedająca lemoniadę…

Na najniższym stopniu podium znalazł się szwedzki Thriller kryminalny „Niebo jest zawsze wyżej”, którego autorem jest Jonas Moström.

Psychiatra i policyjny psycholog śledczy w końcu jest usatysfakcjonowana swoim życiem. Niedawno, po rozstaniu, kupiła sobie przytulny apartament w centrum Sztokholmu, gdzie może prowadzić dużo ciekawsze życie niż dotychczas – jako samotna matka w Uppsali. Pewnego wieczoru otrzyma SMS-a od sławnego aktora, z którym spędziła upojną noc kilka tygodni wcześniej. Stęskniony mężczyzna proponuje jej kolejną randkę. Gdy Nathalie przybywa na umówione spotkanie, na jej oczach Ricard zostaje brutalnie zastrzelony, a jego ciało wrzucone do fontanny…

Na pozostałych miejscach TOP 10 znajdują się:

  1. „Będę tu z Tobą” – Robert Fijałkowski – polski romans obyczajowy
  2. „Cevenole. Zbrodnia w uzdrowisku” – Marek Żaromski – Thriller kryminalny
  3. „Domino śmierci” – Jonas Moström – szwedzki Thriller kryminalny
  4. „Odnaleźć siebie” – Marta Malinowska – polski romans obyczajowy
  5. „Zaginione klejnoty” – Urszula Gajdowska – polski romans przygodowy
  6. „Śpiewaczka” – Maciej Klimarczyk – polski Thriller psychologiczny
  7. „Nieznana” – A. November – amerykański kryminał sensacyjny

Z tego rankingu wynika, że kryminały i romanse mają się najlepiej. Chociaż możemy być lekko zaniepokojeni, że nie ma na tej liście polskich pisarzy – Remigiusz Mróz czy Katarzyna Bonda. Nowości tej dwójki są już dostępne i zapraszamy również do ich lektury.

AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: