Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńskie: zmiany na stanowiskach kierowniczych

Dziś (15.02) odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono trojgu policjantom z garnizonu cieszyńskiego.

Rozkazem personalnym Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku:

  • Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – asp.szt. Marcinowi Długoszowi, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Naczelnika
  • Zastępcy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp.szt. Radosławowi Szczerbie, dotychczas pełniącemu obowiązku służbowe na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu
  • Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu – asp.szt. Jarosławowi Danelowi  – specjaliście Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

Nowy szef cieszyńskiego wydziału kryminalnego służbę rozpoczynał w 1992 roku jako policjant prewencji w Chorzowie. Rok później był już policjantem skoczowskiego komisariatu. Po pięciu latach służby awansował na stanowisko asystenta wydziału kryminalnego. Od tamtego czasu nieprzerwanie służy w pionie kryminalnym. W 2007 roku został awansowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Długa droga do objęcia obecnego stanowiska pozwoliła mu poznać charakterystykę tej służby z każdej strony.

Jego zastępca, asp. szt. Radosław Szczerba jest policjantem od 2003 roku. Pierwszy rok służby pełnił w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Przez kolejne dwa lata był policjantem zespołu patrolowego Komisariatu Policji w Jasienicy. Od marca 2007 pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie awansował do Wydziału Kryminalnego. Na stanowisko detektywa, Policjantem cieszyńskiej komendy jest od 2011 roku- kolejne doświadczenia służbowe zdobywał na stanowisku dyżurnego Komisariatu Policji w Ustroniu, jako specjalista Wydziału Kryminalnego cieszyńskiej komendy oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. Ma wykształcenie wyższe.

Na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu asp. szt. Radosława Szczerbę zastąpi asp.szt. Jarosław Danel. W swojej blisko trzydziestoletniej służbie w mundurze właściwie cały czas był związany z pionem prewencji oraz logistyki. To specjalista w zakresie prewencji- w cieszyńskiej komendzie przez wiele lat odpowiedzialny był za prawidłową organizację służby oraz zabezpieczenie imprez masowych, w tym choćby, odbywających się już regularnie na przestrzeni ostatnich lat, konkursów skoków narciarskich w Wiśle Malince. Służbę prewencyjną „zna od podszewki”. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny właśnie za ten rodzaj służby na komisariacie.

Ważnym dniem dla każdego policjanta jest również ten, w którym kończy służbę. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach podziękował za wiele lat współpracy i wzorowej służby Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego. Komendant wręczył mu pamiątkową tablicę, życząc, aby nowy etap swojego życia, wolny od służby i obowiązków, wykorzystał najlepiej, jak potrafi. Odchodzący na emeryturę po 30 latach służby podinsp. Robert Góralczyk , służbę zaczynał od najniższego szczebla w policyjnej hierarchii. Pierwsze kroki jako policjant stawiał w Jastrzębiu-Zdroju. W 1996 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od tamtego czasu nieprzerwanie służył w wydziale kryminalnym. Od 2009 roku był Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-16 07:28:16
Marx.: z tego co powszechnie wiadomo dzisiaj o układach, relacjach i atmosferze panującej w polskiej Policji podległej władzy PiS obraz wyłania się ponury, dla pracujących i służących tam w szczególności - dlatego nie ma co się podniecać i robić halo ze stołkowej karuzeli, oby tylko frustracji swej funkcjonariusze nie wyładowywali pałami na podatnikach - w szczególności na kobietach - i z tą prośbą zwracam się do bohaterów tej niepotrzebnej informacji i do wszystkich mundurowych
2022-02-17 18:37:28
koszenila6: Cudnie. Przepoczwarzania się aspergerów c.d. Z udziałem osób trzecich oczywiście. Ile rodzin musicie rozdeptać, żeby awansować ?
2022-02-20 18:01:49
dystans: Jedna sprawa , nigdy nie byłem za ściganiem czeskich kierowców w Cieszynie a wręcz , apelowałem aby traktować ich jako gości. Jednak to co wyprawiają ostatnio czescy kierowcy w Cieszynie , szczególnie na przejściach dla pieszych woła o pomstę do nieba, oni czują się zupełnie bezkarni, prośba do policji , zwróccie szczególną uwagę na nich , i na tych parkujących pod wiaduktem brykami z 0,5 mil. naprzeciwko starostwa. Szkoda im 2 pln.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: