Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński finał TDP. Miasto trzeci raz z rzędu powita kolarzy

Po raz trzeci z rzędu Meta Tour de Pologne będzie miała miejsce w Cieszynie. Uznawana jest za jedną z najatrakcyjniejszych i najciekawszych tras.

W cieszyńskim ratuszu w poniedziałek podpisano porozumienie pomiędzy Cieszynem, Czeskim Cieszynem i firmą Lang Team. Meta trzeciego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour, kolejny raz będzie w mieście nad Olzą.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, trasa co dwa lata miała być zmieniana. Jednak dyrektor generalny wyścigu - Czesław Lang - rok temu nie ukrywał, że i trzeci raz z chęcią widziałby metę w Cieszynie.

 

 

Pod umową podpisy złożyli burmistrzowie obu miast oraz Czesław Lang - Dyrektor Generalny Wyścigu i Mirco Piermarini - odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe.
Po raz trzeci z rzędu Meta Tour de Pologne będzie miała miejsce w Cieszynie. Uznawana jest za jedną z najatrakcyjniejszych i najciekawszych w World Tourze. Finisz cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców i mieszkańców miasta, nie tylko polskiego, ale także czeskiego Cieszyna.
Umowa na organizację Tour de Pologne ma także wymiar symboliczny, łączy sąsiadujące ze sobą narody, dzięki wspaniałemu kolarskiemu widowisku, które dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji sportowych - piszą w liście do mediów organizatorzy wyścigu.
 
W Cieszynie, podobnie jak i rok temu, zagości także cieszący się olbrzymim zainteresowaniem dzieci i młodzieży - Mini Tour de Pologne. Etap trzeci TDP z finałem w CIeszynie, rozpocznie się w Kędzierzynie - Koźlu. Zaplanowano go na 12 lipca
 
Jan Bacza

Zobacz też:
źródło: OX.PL
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: