Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńska noc kościołów

W piątek 5.09.2019 odbyła Cieszyńska noc kościołów. Fot: Mariusz Jaszczurowski
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-07 17:48:23
donekT: Jak się okazuje, to nie spadek ilości wiernych i popularności stanowi główny problem współczesnych związków wyznaniowych. Tej kwestii, wbrew pozorom można zaradzić, np. poprzez ograniczenie religii współczesnego świata. Mowa KONSUMPCJONIZMIE, który jest najczęściej kreowany odgórnie, sztucznie i niepotrzebnie przez KORPOKRACJE. Głównym problem, przed jakim stają poszczególne związki wyznaniowe to nasilająca się i odgórnie kierowana NIENAWIŚĆ, która w Europie jest coraz bardziej zauważalna (nawet w regionie) i narasta. Mowa o CHRYSTIANOFOBII.
2019-09-07 17:49:30
donekT: Na szeroką skalę powinny zostać podjęte programy uświadamiające zagrożenie ze strony CHRYSTIANOFOBII, natomiast postawy CHRYSTIANOFOBICZNE powinny być bezwzględnie karane i społecznie potępiane. Dlaczego zapomina się o nienawiści względem konkretnej grupy wierzących??? Jak dobrze wiemy, RELIGIA/WYZNANIE, zwłaszcza konkretne, ale nie tylko, nakazuje POWSTRZYMYWANIE I OGRANICZANIE KONSUMPCJI DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM. Tymczasem co zakłada lansowany przez KORPOKRACJĘ KONSUMPCJONIZM???
2019-09-07 17:55:15
donekT: Z pozdrowieniami, dla udzielających się w komentowaniu na tym portalu FREUDYSTÓW i MATERIALISTÓW HEDONISTYCZNYCH, z których strony, KARYGODNE postawy CHRYSTIANOFOBICZNE, w szczególności emanują.
2019-09-07 18:07:07
krzysztof.mm: Bogu niech będą serdeczne dzięki za wielość i różnorodność wyznań i kościołów na cieszyńskiej ziemi - także dlatego wielu jej mieszkańców wie co to znaczy być uczciwym i zachowywać się przyzwoicie, a picowane sztuczną i na pokaz religijnością cwaniactwo ma krótkie nogi - tyle, aby do Istebnej
2019-09-07 19:44:01
donekT: krzysztof-Q, Postanowiłeś zmienić taktykę STYGMATYZACJI i KANALIZOWANIA NIENAWIŚCI? Ty krzysztof-Q uważasz, iż w Istebnej nie ma przyzwoitych ludzi? Przynajmniej takie można odnieść wrażenie z treści Twojej krzysztof-Q wypowiedzi. Masz na poparcie czynionych z Twojej krzysztof-Q strony supozycji jakieś dowody???
2019-09-07 19:45:54
donekT: krzysztof-Q, A co Ty sobą od kilku lat, chociażby na tym portalu, swoją postawą "reprezentujesz"? krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy?
2019-09-07 21:07:20
jasper: „ Mariusz miał dziewięć lat, kiedy po raz pierwszy został zgwałcony przez księdza. Po latach, kiedy zdecydował się opowiedzieć o swojej krzywdzie i trafił przed sąd biskupi, okazało się, że według tego gremium "był wspólnikiem w grzechu“. https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/zgwalcony-przez-ksiedza-sad-biskupi-byl-wspolnikiem-w-grzechu-cudzolostwa,967379.html Co na to wierni ? Nic. Dalej przestepcy beda w sutannach beda gwalcic bezkarnie dzieci, a biskupi obarcza ich wina ze deprawowanie ksiezy. Co na to minister Sprawiedliwosci i Prokurator w jednym pan Ziobro ? Czy powie, ze reka podniesiona na ksiedza pedofila to reka podniesiona na Kosciol. Dlatego tak bardzo KK obawia sie edukakcji seksualnej dzieci. Jakim cynikiem, obludnikiem, wstretnym czlowiekiem trzeba byc, zeby 9 latka obarczac wina za tak straszna zbrodnie na jego ciele i duszy. Obrzydzenie bierze. Straszne tylko, ze wierni przymykaja na to oczy i daja przyzwolenie pedofilom w sutannach.
2019-09-07 21:51:40
krzysztof.mm: Jego Ekscelencja ⛪ bp Jan Tyrawa "notorycznym sodomitą" i ☭"kolaborantem sowieckiej bezpieki"☭?... Lider partii Szczęść Boże o biskupie Janie Tyrawie: https://www.youtube.com/watch?v=wqWP9Db9tJQ
2019-09-07 23:06:26
donekT: jasper-Q, Przedstawiasz bezpodstawne wnioski. SŁUSZNA I SPRAWIEDLIWA KARA NALEŻY SIĘ KAŻDEMU PRZESTĘPCY, nie tylko z określonej grupy wyznaniowej. To, czego Ty się jasper-Q dopuszczasz, to NAJZWYKLEJSZA BEZPODSTAWNA STYGMATYZACJA (przydatna w dyskursie?) i próba tworzenia podstaw pod sianie BEZPODSTAWNEJ NIENAWIŚCI. Bynajmniej poniektórym środowiskom nie chodzi o los ofiar, których cierpienia INSTRUMENTALNIE wykorzystują. jasper-Q a gdzie byłeś w latach 2007-2015???? Gdzie byłeś w roku 2004???
2019-09-07 23:14:56
donekT: jasper-Q, krzysztof-Q, Czego domagały się takie organizacje jak: Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności, czy Vereniging Martijn? W jakim państwie te organizacje LEGALNIE DZIAŁAŁY, kiedy i próbowały realizować swój program??? W końcu, z czego "zasłynął" Daniel Cohn-Bendit jako pracownik przedszkola??? Dlaczego polska prokuratura nie posadziła w 2012 r. PEDOFILA ROMANA POLAŃSKIEGO??? No śmiało jasper-Q, krzysztof-Q odnieście się do przedstawionych treści.
2019-09-07 23:23:48
donekT: jasper-Q, Napisałeś cytat "Straszne tylko, ze wierni przymykaja na to oczy i daja przyzwolenie pedofilom w sutannach."koniec cytatu, WIERNI NIE DAJĄ PRZYZWOLENIA ŻADNEMU PRZESTĘPCY I POTĘPIAJĄ KAŻDE PRZESTĘPSTWO. Niestety dla niektórych środowisk brak przyzwolenia błędnie rozumiany jest jako APOSTAZJA i traktowany na równi z APOSTAZJĄ. Czy bynajmniej nie o anihilację pewnych grup wyznaniowym tym pewnym środowiskom chodzi? jasper-Q, zdajesz sobie sprawę, iż zacytowane w tej wypowiedzi Twoje jasper-Q zdanie jest FAŁSZYWE, podsyca NIENAWIŚĆ i niektórzy mogą tego rodzaju postawę potraktować jako przejaw CHRYSTIANOFOBII?
2019-09-07 23:45:33
donekT: Tymczasem czym się zajmuje SPEKULACJA na Zachodzie? // www.redres.nl // i // www.reliplan.nl // oraz ciekawy przypadek z Polski, z miejscowości Wieldządz // http://strefahistorii.pl/article/4356-220-tysiecy-za-kosciol-zmieniony-w-dyskoteke //. Jak można zauważyć i w tej dziedzinie (zagospodarowanie nieruchomości po kościołach) Polska wyprzedziła swych zachodnich przyjaciół.
2019-09-07 23:54:11
donekT: Przy okazji warto zwrócić uwagę na działalność i poglądy takich postaci jak Edward Schillebeeckx, czy Bernardus Alfrink. Obecnie w pewnym kraju obserwowana jest konsekwencja ich „postępowej” wykładni i jakoś mało kto o nich pamięta. Tymczasem wspólnoty ich wyznaniowych przeciwników trwają do dziś.
2019-09-08 10:21:13
krzysztof.mm: po filmach "Kler" i "Tylko nie mów nikomu" wyraźnie widać zmianę nastawienia do wybryków katolickich księży nie tylko ich owieczek i opinii publicznej, ale także prokuratury, sądów, policji - nie ma teraz tygodnia, by nie pojawiały się coraz to nowe informacje o aresztowanych i oskarżanych o gwałty czy molestowanie 'duchownych', jeszcze przecież do niedawna mających status świętych krów
2019-09-08 10:23:06
krzysztof.mm: choćby dzisiaj...: ⛪ Ksiądz z Gdańska został aresztowany pod zarzutem zgwałcenia 17-letniej dziewczyny. Archidiecezja Gdańska milczy. O zatrzymaniu duchownego w czwartek poinformowało trojmiasto.pl. Według śledczych mężczyzna kilka lat temu zgwałcił dziewczynę, która miała wówczas 17 lat. Był wtedy wikariuszem w jednej z gdańskich parafii, obecnie nadal jest księdzem.⛪
2019-09-08 11:11:13
donekT: krzysztof-Q, Czego domagały się takie organizacje jak: Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności, czy Vereniging Martijn? W jakim państwie te organizacje LEGALNIE DZIAŁAŁY, kiedy i próbowały realizować swój program??? W końcu, z czego "zasłynął" Daniel Cohn-Bendit jako pracownik przedszkola??? Dlaczego polska prokuratura nie posadziła w 2012 r. PEDOFILA ROMANA POLAŃSKIEGO??? No śmiało jasper-Q, krzysztof-Q odnieście się do przedstawionych treści.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: