Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńska Kraina na tropie, czyli mobilny przewodnik po regionie

Lokalna Grupa Działania ''Cieszyńska Kraina'' przygotowała dla mieszkańców naszego regionu i turystów go odwiedzających darmową aplikację multimedialną wraz z modułem questowym. Twórcy przy pomocy aplikacji chcą pokazać piękno naszego terenu.

– Aplikacja mobilna „Cieszyńska Kraina na tropie” to propozycja zapoznania się z malowniczymi okolicami, położonymi tuż przy czeskiej granicy – opisuje Tomasz Donocik z LGD ‘Cieszyńska Kraina”. – Liczne wniesienia Pogórza Cieszyńskiego, przepiękne widoki rozpościerające się ze szczytów, szemrzące strumyki, bezkresne lasy i spokojne wsie rozsiane wśród pól. Taką właśnie ofertę dla turystów ma Cieszyńska Kraina, którą od tej pory można zwiedzać z mobilną aplikacją, która nie tylko poprowadzi nas po atrakcyjnie usytuowanych szlakach turystycznych, ale pokaże nam najważniejsze zabytki i wskaże ciekawe obiekty, których nie można ominąć podczas pobytu w okolicy.

Które miejscowości pozwiedzamy przy pomocy tej aplikacji? Obejmuje ona swoim zasięgiem tereny ośmiu gmin: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice, wchodzących w skład Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina”. Użytkownik może też skorzystać z geolokalizacji, dzięki której nie tylko pozna dokładnie swoją pozycję, ale może także z dużym ułatwieniem przemierzyć dany szlak oraz odnaleźć interesujący go obiekt.

Mobilny przewodnik zawiera także moduł wydarzeń z opcją dodawania ich do planera. – Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się w okolicy i możemy dodać poszczególne imprezy do naszego kalendarza, aby o nich nie zapomnieć – tłumaczy Tomasz Donocik. O ważnych wydarzeniach z regionu dowiemy się także dzięki usłudze push - system wyświetli nam na ekranie powiadomienie.

Kolejną atrakcyjną częścią aplikacji są questy, będące ciekawą propozycja połączenia aktywnego wypoczynku z turystyką odkrywczą i poznawczą. – Użytkownik, w czytelnej i przyjemnej formie, otrzymuje wierszowane zagadki do rozwiązania, które wiążą się z koniecznością odnalezienia danej lokalizacji. Po wykonaniu zadania przechodzimy do kolejnego etapu zabawy, a na jej końcu czeka wirtualna nagroda – mówi Tomasz Donocik, dodając, że aplikacja posiada także skaner kodów QR, opcję share'owania i moduł dojazdu. Sama aplikacja działać może w trybie offline, a połączenie z Internetem jest potrzebne jedynie do przeprowadzania aktualizacji i korzystania z opcji wyznaczania trasy dojazdu.

Bezpłatną aplikację można pobrać klikając na link z przewodnikiem odpowiednim dla danego systemu: Android, iOS, Wp.

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: