Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mali ustrońscy przyrodnicy

Uczniowie z ustrońskich szkół podstawowych zmierzyli się w wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej. Rozegrany 20 stycznia konkurs zorganizował Jan Machała, przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie.

- Myślę, że wszyscy jesteście wygranymi, ponieważ zostaliście wybrani jako najlepsi ze swoich szkół – mówiła dyrektor SP 3 w Ustroniu Polanie Jolanta Kocyan podkreślając, że cieszy się, iż prowadzona przez nią szkoła mogła gościć uczestników konkursu. - Dla większości z was jest to pierwsza konfrontacja nie tylko z kolegami z własnej szkoły, ale porównanie wiedzy z innymi szkołami. Musicie się do tego przyzwyczaić, że do końca życia będziecie musieli rywalizować z kimś. W gimnazjum, liceum, na studiach, później w pracy będzie wielu kandydatów – dodał prezes Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie Jacek Tyczkowski.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy przygotowane przez Oddział PTTK Beskid Śląski w Cieszynie i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ustroń. Opiekunom Prezes KOP PTTK dziękował za czas poświęcony na przygotowanie uczniów do konkursu i wręczył kalendarze otrzymane od władz miasta Cieszyna. Uczniów SP 1 przygotowała Anna Szczepańska, SP 3 Aneta Słowiena-Jurczok, a SP 5 i SP 6 Ireneusz Bosak. Zwycięzcami w kategorii klas V są: 1. Karolina Stanna (SP 6), 2. Krzysztof Krysiński (SP6), 3. Wojciech Kondziela (SP 1), 4. Paulina Ryłko (SP1). Klasy VI: 1. Krzysztof Bułka (SP 6), 2. Agnieszka Bolik (SP 3), 3. Adrian Figiel (SP 3), 4. Ola Heller (SP5).

Jan Machała zadeklarował także współpracę ze szkołami w zakresie organizacji prelekcji przyrodniczo-krajoznawczych i lekcji przyrody w terenie.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: