Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńscy terytorialsi z dowódcą

Dowódcą cieszyńskiego batalionu 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej został podpułkownik Sławomir Kożuch. Wkrótce mają rozpocząć się szkolenia podstawowe żołnierzy, którzy będą stacjonować w nadolziańskim grodzie.

13 Brygada Obrony Terytorialnej została zawiązana w ubiegłym roku. Obecnie służy w niej 600 "terytorialsów", a blisko 300 jeszcze w tym roku przejdzie przeszkolenie - wśród nich znajdą się także podejmujący służbę w formującym się cieszyńskim batalionie. - Innowacyjność szkolenia, współdziałanie z innymi rodzajami służb mundurowych oraz przygotowanie do działania w zróżnicowanym środowisku walki jak teren zurbanizowany, lesisto-jeziorny czy górzysty z wykorzystaniem sprzętu narciarskiego lub wspinaczkowego to tylko nieliczne aspekty szkolenia, które mam nadzieję, że przyciągną ludzi z pasją, chcących uczyć się od doświadczonej kadry zawodowej – spadochroniarzy i uczestników misji poza granicami kraju - mówi ppłk Sławomir Kożuch.

Nowo mianowany dowódca cieszyńskich "terytorialsów" jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem. Jako dowódca kompanii bojowej uczestniczył m.in. w misjach w Iraku i Afganistanie, a do tej pory dowodził batalionem Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach. 

Źródło: mat. pras.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-12 18:27:00
donekT: cytatb"żołnierzy, którzy będą stacjonować w nadolziańskim grodzie." koniec cytaty- Byle jak najdalej od cieszyńskiej Przykopy, gromadzi się tam najbardziej ZDEMORALIZOWANY element. Co więcej, organizuje się politycznie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: