Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Projekty cieszyńskich europosłów w budżecie Unii Europejskiej

Końcem października Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie budżetu na 2020 rok. Będzie on wynosił aż 171 miliardów euro - to wzrost o blisko 3 miliardy w porównaniu do pierwotnej koncepcji Komisji Europejskiej. Dodatkowe fundusze mają zostać przeznaczone między innymi na pilotażowe projekty europosłów Jana Olbrychta i Jerzego Buzka.

Przyjęte stanowisko zostanie przedstawione podczas negocjacji Parlamentu Europejskiego z Radą Unii Europejskiej. To właśnie te dwie instytucje decydują o przyjęciu budżetu UE.

Serwis Europejskiej Partii Ludowej podaje listę projektów europarlamentarzystów koalicji PO-PSL, które zostały zamieszczone w stanowisku Parlamentu Europejskiego. Wśród nich znajdują się inicjatywy cieszyńskich polityków: Jerzego Buzka...:

  • Pomoc regionom górniczym. Cel - zwiększania pomocy dla unijnych regionów górniczych w transformacji poprzez wzmacnianie i dalszy rozwój Platformy Wsparcia Regionów Górniczych

  • Sztuczna inteligencja w leczeniu nowotworów dziecięcych. Cel - zwiększanie zastosowania sztucznej inteligencji w leczeniu nowotworów dziecięcych, poprzez wykorzystanie technologii AI w diagnostyce tych chorób. Umożliwi to rozwój skuteczniejszych terapii oraz usprawni wymianę danych i najlepszych praktyk w tej dziedzinie między krajami UE

...oraz Jana Olbrychta:

  • Rozwój miast. Cel - pomoc we wdrożeniu Światowej Agendy Miejskiej ONZ poprzez nacisk na współpracę w kwestiach związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym, a także z jakością powietrza, transformacją energetyczną oraz integracją migrantów i uchodźców

Warto dodać, że wczoraj (11.11) w Parlamencie Europejskim z inicjatywy Jana Olbrychta odbyła się debata "Dlaczego zrównoważona urbanizacja jest tak ważna dla rozwoju?". Obecni na niej byli m.in. przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych, europosłowie czy nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu w Oksfordzie. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-12 21:36:16
krzysztof.nn: a przy okazji dzisiejszej inauguracji nowego Senatu mam pytanie do Kopcia Tadeusza: przez cztery poprzednie lata był pan partyjną pacynką w ówczesnej haniebnej imitacji izby wyższej, głosował bezmyślnie za każdym, nawet największym i d i o t y z m e m przysyłanym z Nowogrodzkiej do parlamentu - nie w s t y d panu, tak po prostu?
2019-11-12 23:09:51
tom lem: .... to dopiero mądrość na miarę deputowanego do europarlamentu "integracja migrantów i uchodźców" - ciekawe czy dobrowolna czy przymusowa za odpłatnością + lub może - , nie to co marny krajowy parlamentarzysta;-)
2019-11-13 14:44:00
koszor: tom- ale żadnej integracji nie ma. Nawet jak Buzek i Olbrycht będą rzucać w imigrantów plikami pieniędzy, to to nic nie zmieni. Ale robią co im każą i za co im płacą. A że to głupie? Kasa się zgadza, więc kto by się wychylał i podejmował jakieś logiczne decyzje?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: