Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńscy policjanci na meczu podwyższonego ryzyka

Mundurowi z Cieszyna, we współpracy z bielskimi, żywieckimi, wadowickimi i sosnowickimi policjantami zabezpieczali sobotni (16.11) mecz piłki nożnej pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Zagłębiem Sosnowiec. Doszło do dwóch incydentów.

Samo spotkanie przebiegało w dość spokojnej atmosferze. Niebezpiecznie było jednak przed i po meczu. - Jeszcze przed rozpoczęciem meczu 23-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego napadł na kibica drużyny przeciwnej i używając siły fizycznej, zrabował jego klubowy szalik. Na szczęście zaatakowany 35-latek nie doznał poważniejszych obrażeń. Krewki pseudokibic trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat więzienia, a ponieważ przestępstwo miało charakter chuligański, musi się liczyć z surowszym wymiarem sprawiedliwości - czytamy na stronie cieszyńskiej komendy.

Jak dodają mundurowi, przy ul. Traugutta zatrzymano także 45-letniego chuligana, który zachowywał się wobec policjantów agresywnie. Rzucił nawet butelką po piwie w jadący radiowóz i nie chciał się uspokoić. Konieczne było zastosowanie wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu we krwi. - Za uszkodzenie policyjnego mienia grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wysoka grzywna i kara aresztu. Musi się liczyć także z tym, że będzie musiał zapłacić za naprawę policyjnego samochodu - zaznaczają cieszyńscy policjanci.

Źródło: LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-20 21:11:01
pogromca ciemnoty: Tępić dresiarskie łyse bydło.
2019-11-24 22:02:43
manbest: W Szwecji wytępili... Pewnie nie rozumiesz do czego nawiązuje
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: