Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszynianka pokaże Skafander

Wystawę zdjęć cieszynianki Marceliny Wróbel można obejrzeć do 27 czerwca w Studni Życzeń przy Placu Nowym w Krakowie. - Mam nadzieję, że wkrótce te zdjęcie będę mogła pokazać w Cieszynie – mówi nam ich autorka.

Zdjęcia można zobaczyć w ramach wystawy dyplomowej Szkoły Kreatywnej Fotografii, której absolwentką jest Marcelina Wróbel. Dziś cieszynianka studiuje pedagogikę na cieszyńskim Uniwersytecie Śląskim.

- „Skafander” (tak brzmi tytuł wystawy) to opowieść o wewnętrznej sile i wielkiej chęci życia mimo trudności, problemów, zatracenia się, nowej sytuacji życiowej – mówi nam Marcelina Wróbel. - Historia opowiedziana jest oczami niepełnosprawnej młodej kobiety, sparaliżowanej, jeżdżącej na wózku inwalidzkim, cierpiącej na powypadkowe zaburzenie wzroku wywołujące zniekształcenia obrazu widzianego prawym okiem - to wszystko jest jej balastem, który codziennie stara się dzielnie dźwigać – opowiada mieszkanka Cieszyna.

- Wszystkie zdjęcia powstały w Cieszynie. Dlatego, co naturalne, chciałabym je tutaj pokazać – zdradza Marcelina. Gdzie i kiedy? - Mam nadzieję, że już wkrótce, ale nie chcę teraz zapeszać – dodaje.

(łg)

W artykule prezentujemy jedno ze zdjęć, które można zobaczyć na wystawie.

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: