Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: zarząd powiatu z absolutorium

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego otrzymał niejednogłośnie absolutorium na wczorajszej (25.05) sesji Rady Powiatu. Za jego przyznaniem głosowało 24 radnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Z wyliczeń przedstawionych przez Janinę Żagan wynika, że ubiegły rok powiat zakończył z nadwyżką w wysokości 19 milionów złotych. - Główną przyczyną tak wysokiego dodatniego wyniku było otrzymanie końcem roku 11,6 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - wyliczała wicestarostka powiatu.

Warto też odnotować, że powiat pozyskał aż 11,4 mln zł ze środków unijnych, z których zrealizowano 25 różnych projektów. Stan zadłużenia budżetu na koniec roku wyniósł 19,4 mln zł.

KR/SP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-26 18:51:04
politykier: Radni koalicji głosują za, radni opozycji przeciw, nie ma tu miejsca na rzeczową debatę, górę bierze polityka i to taka w jej najgorszym, partyjniackim wydaniu. W przypadku zwykłych uchwał bardzo często się zdarza głosowanie w poprzek podziałów partyjnych czy przyjęcie uchwały kierunkowej zgłoszonej przez opozycję. Budżet i absolutorium to wyjątki, gdzie wszystko jest upartyjnione do granic możliwości i takie wyłamanie się absolutnie nie wchodzi w grę.
2021-05-26 19:43:32
tom lem: .. czy też niektórych śmieszy poza Przewodniczącego, której mową ciała przekazuje swoje poszanowanie do pozostałych radnych, z jednoczesnym szacunkiem do kamery ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: