Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Wracają porody rodzinne

Szpital Śląski w Cieszynie wznawia porody rodzinne. Od 15 lutego rodzącym kobietom mogą towarzyszyć bliskie osoby. To przede wszystkim dobre informacja dla chcących powitać jak najszybciej na świecie swoje dzieci tatusiów.


Porody rodzinne zostały zawieszone ze względu na pandemię rok temu. Kobiety rodzące były przyjmowane bez osób towarzyszących na porodówce. Nie odbywały się i nadal nie ma odwiedzin w Szpitalu Sląskim w Cieszynie.

Wiedząc jednak jak ważną chwilą jest powitanie na świecie dziecka przez obojga rodziców – od poniedziałku 15 lutego wznowione zostały porody rodzinne. Chcąc jednak towarzyszyć rodzącej należy spełnić określone warunki.

- W trosce nie tylko o komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie Wasze, jak i Waszych pociech, przygotowaliśmy listę warunków, która pozwoli lepiej się przygotować do tego najważniejszego w życiu wydarzenia – informuje Szpital Śląski w Cieszynie.


W porodzie rodzinnym może uczestniczyć partner lub inna, bliska osoba z rodziny.
Osoby przygotowujące się do porodu powinny co najmniej 14 dni przed planowanym porodem maksymalnie ograniczyć krąg kontaktów. Osoba towarzysząca jest dopuszczona do uczestnictwa w porodzie rodzinnym pod warunkiem uzyskania ujemnego wywiadu epidemiologicznego oraz braku objawów chorobowych, które mogą sugerować zakażenie SARS CoV-2.

Nie mogą uczestniczyć w porodzie osoby objęte kwarantanną lub w trakcie izolacji.Po wejściu na teren szpitala rodząca i osoba towarzysząca powinni zdezynfekować ręce w wyznaczonym miejscu.
- Drodzy Rodzice, trzymamy za Was kciuki! Powrót porodów rodzinnych jest nie tylko bardzo dobrą wiadomością dla Mam, ale także fantastycznym prezentem dla Tatusiów – dodają władze szpitala.


KOD

 

O zakazie wspólnych porodów pisaliśmy TUTAJ

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: