Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: w Boguszowicach znów poczują nieprzyjemny zapach

Początkiem lipca informowaliśmy o nieprzyjemnym zapachu, który co jakiś czas wyczuwalny jest w okolicach oczyszczalni ścieków w Boguszowicach. Cieszyńskie ZGK poinformowało, że w czwartek i piątek (23 i 24 lipca 2020) problem ma się znów pojawić, jednak tym razem być może zakończy to cyklicznie nawracający problem.

Oczyszczalnia ścieków, zlokalizowana przy ulicy Motokrosowej w Cieszynie w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek mieszkańcom okolicy. Wszystko za sprawą nieprzyjemnego zapachu, który z niej dochodzi. Problem najczęściej pojawia się w okresach deszczowych, gdyż aura uniemożliwiała wywóz osadów. Aktualnie ZGK poinformowało, że w czwartek i piątek nieprzyjemny zapach znów może być wyczuwalny, jednak tym razem będzie miał związek z wywozem osadów - W dniach 23 i 24 lipca 2020 r. z terenu oczyszczalni ścieków przy ul. Motokrosowej 27 w Cieszynie wywożone są osady ściekowe, co może wiązać się z nieprzyjemnym zapachem. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy – poinformował Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że wywóz osadów odbywa się aktualnie okresowo, po dokonaniu odpowiednich badań (wcześniej osad wywożony był w dni robocze, zdecydowanie częściej, niż obecnie). Lipcowe wywiezienie osadów może więc na dłużej zażegnać problem. Więcej o problemach cieszyńskiej oczyszczalni pisaliśmy tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-23 17:34:13
tom lem: mało - nieprzyjemny zapach - odór, smród lub fetor
2020-07-23 19:06:19
św. Patryk: jakie to nowoczesne, ludzi się dziwią, że ich własne gówno śmierdzi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: