Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Utworzono Klub Radnych CIS

W Cieszynie utworzono Klub Radnych Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa (CIS). Tworzą go radni wybrani do Rady Miejskiej z listy Cieszyńskiej Inicjatywy Samorządowej wspólnie z radnymi wybranymi do Rady Miejskiej Cieszyna, Komitetu Wyborczego Krzysztofa Heroka.

Na wczorajszej (26.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna podano informację o powstaniu nowego Klubu Radnych w Radzie Miasta pod nazwą Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa (CIS). W ostatnim czasie zostało złożone w tej sprawie zawiadomienie do przewodniczącego Rady Miejskiej. Klub tworzą radni z listy Cieszyńskiej Inicjatywy Samorządowej wspólnie z radnymi z listy Komitetu Wyborczego Krzysztofa Heroka, którzy zostali w wyborach wybrani do Rady Miejskiej. W skład Klubu wchodzi 6 radnych: Janina Cichomska, Krzysztof Herok, Wiesław Kluz, Krystian Kukuczka, Grażyna Pawlita i Stanisław Pońc. Przewodniczącą Klubu została Grażyna Pawlita, zaś zastępcą Janina Cichomska. O założeniu Klubu Radnych Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa rozmawialiśmy już na początku tego roku. Doszliśmy do wniosku, iż praca w klubie daje więcej możliwości. W związku z tym, iż nasze programy wyborcze były w wielu punktach zbieżne postanowiliśmy wspólnie dążyć do ich realizacji. Powstanie tego klubu to również spełnienie oczekiwań naszych wyborców, aby taki Klub powstał – podkreśla radny Krzysztof Herok.

Klub będzie działał zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i Statutem Miasta Cieszyna. Jak zapowiadają członkowie Klubu, będą oni stawiać na jakość i budowanie porozumienia. Jako Klub będziemy składać inicjatywy uchwałodawcze, współpracować z innymi klubami, czy samorządowcami nie tylko w mieście, ale również w powiecie. Nasze działania będą podejmowane na zasadach współpracy z Radą, Burmistrzem, jak również Klubem Radnych Cieszyński Ruch Społeczny (CRS) – zaznaczył Herok.

Przypomnijmy, iż na początku stycznia br. radni KWW Mariusza Andrukiewicza powołali w cieszyńskiej Radzie Miejskiej Klub Radnych Cieszyński Ruch Społeczny. Chcemy w ten sposób podkreślić naszą silną wolę współpracy na rzecz rozwoju naszego miasta i jednocześnie pełnić rolę ważnego partnera dla Burmistrza Miasta Cieszyna pana Ryszarda Macury w kreowaniu polityki rozwojowej Cieszyna. Powołanie Klubu stanowi przyjęcie na siebie zobowiązań programowych KWW Mariusza Andrukiewicza – podkreślali członkowie Klubu.

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: