Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Trzy oferty przebudowy stadionu

Do Urzędu Miejskiego w Cieszynie wpłynęły oferty od trzech wykonawców zainteresowanych modernizacją stadionu miejskiego przy al. Jana Łyska. Miasto na ten cel chce przeznaczyć kwotę 9,5 mln zł.

Oferty, jakie otrzymał cieszyński magistrat, opiewają na kwoty 10 096 444 zł (spółka z Warszawy), 11 188 618 zł (spółka z Piaseczna) oraz 9 497 505 zł (przedsiębiorstwo z Dąbrowy Górniczej). Ratusz obecnie analizuje je pod kątem formalno-prawnym, następnie stworzy ranking i dokona wyboru.

Inwestycja ma być współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 2 mln zł. Ratusz przewiduje, że od momentu podpisania umowy z jednym z wykonawców prace potrwają 12 miesięcy.

Warto przypomnieć, że do modernizacji obiektu miasto przymierza się od 2017 roku, a pierwotnie przeprowadzona miała być ona w 2018 roku.

Pisaliśmy: Stadion przy Al. J. Łyska wypięknieje

KR/UM Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-27 15:34:41
tom lem: .. noooo! jak koordynatorem prac będzie specjalista od zielonych trawników, to pierwsze rozgrywki można planować raczej na koniec kadencji, bo o oddaniu do użytku lepiej zapomnieć w tym rozdaniu ;-)
2021-10-27 17:03:33
roman56: No pięknie miasto wyda 9,5milona na modernizację stadionu, a o krytej pływalni znowu cicho, to wielki wstyd aby 40 tyś. miasto nie miało krytego basenu i niech nikt nie próbuje opowiadać, że mamy UŚ. Miasto Cieszyn niestety od wielu kadencji nie ma odpowiedniego włodarza(burmistrza)
2021-10-27 19:45:09
Boska Adela: czas takich stadionów dawno minął
2021-10-28 08:21:34
e-bankowiec: Skonsultujcie się z ustrońskim radnym WFistą, który grał pierwsze skrzypce przy spierdzieleniu stadionu, on wam doradzi, żeby zmodernizować stadion do strikte piłkarskiego, a bieżnie zrobić gdzieś tam na Pastwiskach. W Ustroniu bieżnia miała powstać w Nierodzimiu, bądź Lipowcu, a do dzisiaj tylko krety tam ryją i zające hasają. Nie dziwcie się później że młodzież siedzi i w smartfony patrzy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: