Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Święto Herbaty

Święto bez alkoholu, ale z herbatą w roli głównej! Już niedługo, 10 czerwca w Cieszynie rozpoczyna się trzecia edycja festiwalu „Święto Herbaty”. Impreza to nie tylko degustacja herbaty, to także wykłady, spotkania z podróżnikami, koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe poświęcone kulturze herbaty i zwyczajom z nią związanym oraz wielu innych.

W dniach 10 – 11. 06. 2011 w Cieszynie i Czeskim Cieszynie ponownie spotkają się miłośnicy herbaty i podróżowania. W parku cieszyńskiego zamku odbędzie się trzecia edycja festiwalu Święto Herbaty.

Przez całe dwa dni przebiegać będzie zarówno program dla szerokiej publiczności, jak i specjalistyczna konferencja przeznaczona dla wszystkich osób poważnie interesujących się branżą herbacianą oraz kulturą picia herbaty.  Program imprezy przybliża Elżbieta Jedzok z Instytutu Herbaty (Čajový institut, o.s.) Organizatora festiwalu: - Z głównej sceny zabrzmi klasyczna muzyka indyjska (Dr. Jibendra Narayan Goswami – sithar, Elena Kubičková – esraj, Tomáš Reindl - tabla), grę na japońskim flecie shakuhachi zaprezentuje fenomenalny Vlastislav Matoušek, znowu nas odwiedzi Vladimír Vaclávek i nie będzie też brakować mantrycznej muzyki Radia Samsara. Już tradycyjne gościć u nas będzie także Malé divadlo Kjógenu prezentujące japońską groteskę. Widzowie mogą szybko i wygodnie zwiedzić świat dzięki serii wykładów, projekcji i relacji z podróży – poznamy Afrykę, jakiej nikt nie widział, odwiedzimy Wenezuelę i Bałkany, dowiemy się, jak prowadzić fotograficzny dziennik podróży. Warsztaty zaoferują między innymi kurs gotowania z herbaty i do herbaty oraz filcowania.

Pojedyncze punkty program odbywać się będą na zmianę w czeskim i polskim języku. Widzowie będą mogli skosztować wielu rodzajów herbat i specjałów z całego świata lub zrobić zakupy w jednym z licznych straganów z ceramiką, odzieżą i biżuterią.

Głównym organizatorem Festiwalu jest stowarzyszenie Čajový institut. Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej edycji na stronie www.swietoherbaty.pl.

Portal OX.PL jest partnerem medialnym imprezy.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: