Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wspólna msza pielgrzymów diecezji

Deszczową pogodą przywitał w sobotę pielgrzymów Rzym. Do Wiecznego Miasta, na beatyfikację Jana Pawła II przybywa coraz więcej osób. Wśród nich pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej. W sobotnie przedpołudnie, wraz z ich biskupem – Tadeuszem Rakoczym - wspólnie modlili się w bazylice Santa Maria Maggiore.  W homilii bp Rakoczy przypomniał wizytę Ojca Świętego w Skoczowie w roku 1995. 

POSŁUCHAJ


 „Uśmiechnięty, serdeczny i skoncentrowany” – tak o Janie Pawle II, mówi bp Tadeusz Rakoczy, który jako ówczesny pracownik sekcji polskiej Sekretariatu Stanu, odbył z papieżem 27 zagranicznych podróży.

POSŁUCHAJ


 Jak mówi zwierzchnik diecezji bielsko-żywieckiej, wizyta Ojca Świętego w Skoczowie często jest pomijana w mediach i nie odnotowywana w kronikach. „Niesłusznie, bo była to jedyna, prywatna wizyta w całym pontyfikacie” dodaje bp. Rakoczy.


POSŁUCHAJ


 Na beatyfikację czekaliśmy sześć lat, to zdaniem bpa Rakoczego bardzo szybko jak na realia watykańskie. Ale Santo Subito dla wielu stawało się już na pogrzebie.POSŁUCHAJ


 W rzymskiej bazylice, w której odprawiona była msza święta w intencji diecezjan, zgromadziło się około tysiąca wiernych z diecezji bielsko – żywieckiej. 


POSŁUCHAJJan Bacza

źródło: radio90/ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: