Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: radny złożył ślubowanie i zasiadł w dwóch komisjach

Radny, który w Radzie Miejskiej Cieszyna zastąpił zmarłego Czesława Banota złożył ślubowanie. Jan Potysz wszedł w skład dwóch komisji rady w których zastąpił swojego poprzednika.

Majowa (27.05) sesja Rady Miejskiej Cieszyna rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez nowego radnego. Jan Potysz oficjalnie wszedł w skład rady jako przedstawiciel okręgu nr 4. Podczas wyborów w 2018 roku uzyskał drugi wynik na liście KWW Krzysztofa Heroka, z której w Radzie Miejskiej Cieszyna zasiada 1 osoba.

Radny zastąpił swojego poprzednika w dwóch miejskich komisjach - Komisji Spraw Społecznych oraz Komisji Finansów, Rozwoju i Spraw Komunalnych. Decyzje jednak nie zapadły jednogłośnie. Za powołaniem Jana Potysza do Komisji Finansów, Rozwoju i Spraw Komunalnych opowiedziało się 16 radnych, 4 osoby wstrzymały się od głosu. Za powołaniem nowego radnego do Komisji Spraw Społecznych głosowało 10 radnych, 5 osób było przeciw, 5 osób wstrzymało się do głosu. Wyniki głosowań dostępne są tutaj.

Brak jednomyślności wśród radnych był wynikiem propozycji, którą wystosował Władysław Macura - aby miejsca w komisjach były dostępne również dla innych radnych.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: