Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: problemy z remontem Głębokiej

Zbyt płytkie położenie rur gazowych może przyczynić się do spowolnienia tempa prac remontowych na ulicy Głębokiej w Cieszynie.

- Nie chcę sobie nawet wyobrażać takiego scenariusza, kiedy w grę wchodzi zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców. Na takie sytuacje nie ma zgody. Dziś skupiamy się na szybkim, ale co ważniejsze skutecznym rozwiązaniem tego problemu, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo mieszkańców i turystów - podkreśla Gabriela Staszkiewicz.

Jak czytamy na stronie cieszyńskiego magistratu, za gazociąg odpowiedzialna jest Polska Spółka Gazownictwa i podległa jej Gazownia w Cieszynie, która w 2014 roku prowadziła roboty na Głębokiej. Nadzór nad nimi sprawowali inspektor oraz kierownik budowy. - Te osoby mają obowiązek dopilnowania, aby prace wykonane zostały prawidłowo, co wynika wprost z prawa budowlanego - podkreśla Urząd Miejski w Cieszynie.

Opóźnienia w realizacji inwestycji nie powinny być jednak duże. - Aktualny problem z gazociągiem może spowolnić prace o około jeden miesiąc, ale nie musi to wpłynąć na finalny przebieg rewitalizacji – dodaje Staszkiewicz.

KR/UM Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-24 11:22:52
krzysztof mm: tak trudno napisać kto w 2014 odpowiadał za nadzór w imieniu ratusza?
2020-11-24 15:24:59
tom lem: ..."Na takie sytuacje nie ma zgody." po takim zdaniu już tylko marsze, strajki i protesty pozostają ;-) ciekawe czy kupcy z Głębokiej (DZIURY) dostaną przynajmniej rekompensatę za brak możliwości dowozu towaru do sklepu, bo na przepraszam za brak dojazdu przez kwartał, Pogotowia Ratunkowego niema co liczyć.
2020-11-24 20:15:26
tom lem: ... przy głębszym kopaniu może i denar się znajdzie albo inny kawałek blachy z ptaszyskiem, to wtedy zamiast za miesiąc, Głęboka Dziura za lata będzie zrewitalizowana ;-) może i dobrze, bo co remont chodnika, to kamienice w Cieszynie o 30 cm są niższe.
2020-11-24 23:00:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: tom lem dobre rekompensatę:))) Usłyszą od włodarzy to samo co usłyszeli powodzianie za tuska. Trzeba było się ubezpieczać albo przebranżowić na czas tej rewitalizacji. Jak myślisz co by było gdyby obecnie rządzili POprzednicy i mieli się zmierzyć z pandemią? Szpitale pozamykane, ogólny chaos, radźcie sobie sami, piniendzy nie ma i nie bendzie... Kasa zamiast na pomoc gospodarczą i programy społeczne poszłaby na imigrantów ekonomicznych, abocje na życzenie i elgiebeteków
2020-11-24 23:35:51
kemot: jedno jest pewne, gazownia miastu i wykonawcy życie uratowała, teraz każde problemy z dotrzymaniem terminu będzie można zwalić na gazociąg,
2020-11-26 10:10:44
nobody66: Wisła rozkopana dwa lata i nikt na ox nie wylewa swoich żali. W Cieszynie cokolwiek by się nie robiło, zawsze tysiąc pretensji. Kanalizację robili - źle, bo miasto rozkopane, doprowadzano CO - to samo. Ogarnijcie się wreszcie i przestańcie marudzić. Do wszystkich, którzy wiedzą lepiej i zrobią lepiej - za trzy lata będą wybory, startować i wykazać się. Mogę się założyć, że najwięcej wymądrzają się ci, którzy nawet nie mieszkają w Cieszynie. Bez odbioru.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: