Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Policja o mężczyźnie zaczepiającym dzieci

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o mężczyźnie, który miał zaczepiać dzieci pod Szkołą Podstawową numer 4 w Cieszynie. Dziś otrzymaliśmy od cieszyńskiej Policji komentarz do całej sytuacji.

Przypomnijmy - zadzwoniła do nas matka jednej z uczennic SP4. Miał do niej podejść obcy mężczyzna i poprosić ją, aby z nim poszła. Na szczęście dziewczynka odpowiednio zareagowała i uciekła, a potem zawiadomiła rodziców. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

Oficer prasowy cieszyńskiej komendy, asp. Krzysztof Pawlik, potwierdza, że zdarzenie miało miejsce. - W związku z zawiadomieniem w tej sprawie policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzeń - mówi.

Jak często cieszyńska Policja spotyka się z podobnymi sprawami i czy współpracuje ze szkołami w tym zakresie? - Tego typu zdarzenia mają charakter incydentalny. Policjanci, w szczególności dzielnicowi, realizując swoje obowiązki utrzymują stały kontakt z placówkami oświatowymi, spotykają się z dziećmi i młodzieżą. W trakcie spotkań zwracają uwagę na różne zagrożenia prowadząc zajęcia dotyczące ogólnie pojmowanego bezpieczeństwa - tego w drodze do i ze szkoły, właściwego zachowania podczas wakacji, ferii zimowych, w sytuacji zagrożenia, bezpieczeństwa w internecie itd, w tym również zachowania w przypadku niechcianego kontaktu z nieznaną osobą - dodaje asp. Pawlik.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-18 14:13:22
utopiec: "Policja o mężczyźnie zaczepiającym dzieci" Co właściwie wie policja?
2019-12-18 16:36:31
krzysztof.mn+: no nie wiem, ale gdyby na przykład dziś jakiś na przykład Jezus tak jak ponoć 2000 lat temu podszedł i powiedział dziewczynce "pójdź za mną", też byłby antybohaterem na ox...?
2019-12-18 16:39:14
miminko11: Wie tyle, że rzeczywiście "zdarzenie miało miejsce". Bardzo duży postęp w tak niewielkim czasie, w końcu mogło się okazać , że to jednak tylko plotki były.. W takim tempie to może w 2020 r przesłuchają dziewczynkę, w 2021 sprawdzą jakieś kamery, do 2050 może chłopa znajdą, o ile wcześniej nie kopnie w kalendorz.. Bardzo żenujący artykuł olx, jeszcze bardziej żenujący tytuł
2019-12-18 21:23:12
tom lem: ...kolejna manipulacja lud raczej świadoma dwuznaczność tekstu - " ...potwierdza, że zdarzenie miało miejsce". Co asp. potwierdził - zawiadomienie mamuci, czy że ktoś widział chłopa ( oprócz dziecka)?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: