Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: plan zagospodarowania dla śródmieścia

W czwartek (10.09) na Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie odbyło się spotkanie dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla cieszyńskiego śródmieścia. Było to pierwsze z cyklu spotkań i działań mających zachęcić mieszkańców miasta do współtworzenia założeń planu.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla cieszyńskiego śródmieścia to dokument, który wpłynie na dalszy rozwój tej okolicy. Pomoże określić, w jaki sposób przestrzeń ma być kształtowana, w jaki sposób mogą być budowane i przebudowane budynki, kształtowane ulice, skwery i place. Będzie to miało również istotny wpływ na organizację komunikacji w tym rejonie. Dlatego opinia mieszkańców jest ważna, a Urząd Miejski w Cieszynie zapowiada cykl działań, zmierzających do poznania opinii jak największego grona osób.

Plan ma określać odpowiednie zasady dla terenu: Od ulicy Zamkowej w kierunku ulicy Przykopa, następnie wzdłuż ul. Przykopa, następnie ciągiem spacerowym przez aleję Raszki, aż do zabudowań jednorodzinnych, następnie przez ulicę Błogocką, Ogrodową, schodząc w dół do ulicy Solnej, Górnej, przez ulicę Bielską, Kolejową, Hajduka i kończąc na granicy terenów kolejowych, następnie przez ulicę Hajduka i czarny Chodnik aż do ulicy Zamkowej.

- Dzisiejsze spotkanie ma jedynie wyznaczyć punkt wyjścia i pokazać, gdzie mieścimy się w procedurze i czego możemy się dalej spodziewać. Chcemy zachęcić państwa do wspólnej refleksji nad tymi elementami planu, które rozwijać będziemy w dalszych etapach konsultacji społecznych – wyjaśniała prowadząca spotkanie, dodając, że twórcy planu mają nadzieję na dużą ilość pomysłów, sugestii i opinii, wpływających od mieszkańców. Dla osób, które nie dotarły na spotkanie nic straconego – na stronie Urzędu Miejskiego w Cieszynie do 30 września dostępna jest ankieta dot. planu (link tutaj). Planowane są również kolejne spotkania (w tym również warsztaty planistyczne).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-11 15:27:42
tom lem: ... nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie urbanistę , gdyż w Cieszynie "....planowane są również kolejne spotkania (w tym również warsztaty planistyczne)." DOBRE!!! ;-) ciekawe co z tego wyniknie, chyba tylko problemy z naturalnym wietrzeniem centrum
2020-09-12 20:00:15
Halos: Gosposia tam każe wpisać na pewno: ZAKAZ masztów PLAY! ...a nie, nie może tego zrobić haha
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: