Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Okradł market, żeby mieć na alkohol

Policjanci z Cieszyna asp. Kamil Przewieźlik i asp. Sebastian Marko na podstawie doświadczenia i intuicji zatrzymali złodzieja, zanim jeszcze zgłoszono kradzież. Jak do tego doszło?

Policjanci z cieszyńskiej komendy, asp. Kamil Przewieźlik i asp. Sebastian Marko, w czasie wolnym od służby zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony sprzęt wart ponad 2,2 tys. złotych.

- Profilaktycy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, którzy do niedawna pełnili służbę jako dzielnicowi, w czasie wolnym od służby, zwrócili uwagę na 33-latka na ulicy Zajęczej w Cieszynie. Asp. Kamil Przewieźlik i asp. Sebastian Marko znali mężczyznę z podejmowanych wcześniej interwencji. Wiedza i doświadczenie, które zdobyli jako dzielnicowi, nakazywały im sprawdzić, skąd pochodzą nowe narzędzia budowlane, które 33-latek miał z sobą. Pilarka akumulatorowa, ładowarki, lampa i inne przedmioty, warte prawie 2,2 tys. złotych w rękach osoby, która wielokrotnie była już karana za kradzieże – relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej KPP, podkomisarz Krzysztof Pawlik.

Policjanci postanowili sprawdzić swoje podejrzenia:

- Po krótkiej rozmowie z funkcjonariuszami mieszkaniec Cieszyna przyznał, że elektronarzędzia, które niósł, ukradł z marketu budowlanego po to, by je odsprzedać i kupić alkohol. Policjanci ustalili skąd pochodzi skradziony sprzęt, nawiązali kontakt z przedstawicielem sklepu, który potwierdził, że przedmioty zostały wcześniej skradzione z terenu marketu. Kierownik sklepu był zaskoczony wiadomością policjantów, gdyż nie zauważono, że doszło do przestępstwa na terenie sklepu – informuje Pawilk.

33-latek z Cieszyna został zatrzymany i przekazany w ręce umundurowanych policjantów w służbie. Mundurowi zabezpieczyli skradzione elektronarzędzia, które sprawca miał przy sobie i przekazali właścicielowi. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem- grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-18 19:38:34
św. Patryk.: PiS: okradali Polaków bo się im NALEŻAŁO.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: