Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Nowy ołtarz po 45 latach

Po 45 latach w Kościele Imienia Najświętszej Marii Panny w Cieszynie Bobrku został wymieniony ołtarz. Proboszcz dziękuje za wsparcie, a jednocześnie przybliża historię starego ołtarza, którego już parafianie na Bobrku nie zobaczą.

W kościele Imienia Najświętszej Marii Panny w Cieszynie Bobrku od kilku dni jest nowy ołtarz i ambona. Proboszcz Antoni Dewor przy tej okazji przypomniał, w mediach społecznościowych, historię starego ołtarza. Wspomniał o śp. Stanisławie Kołodziejczyku, który w latach 1975 - 1980 był proboszczem tej parafii. Doprowadził do nowego wystroju Naszego kościoła w latach 70. po reformie soboru watykańskiego - przypomina proboszcz Antoni Dewor.  

Ks. Proboszcz odczytał również wpis z kroniki parafialnej proboszcza Kołodziejczyka, w której dziękuje osobom zaangażowanym wówczas w wszelkie prace związane z projektowaniem i realizacją nowego wystroju kościoła m.in. swojemu bratu Józefowi Kołodziejczykowi, który był artystą i plastykiem. 

Jak podkreśla ks. Rafał Stwora, stary ołtarz zostanie przekazany do innego kościoła. Szukamy na Ukrainie, w Czechach. Mamy nadzieje, że ten ołtarz znajdzie nowe miejsce - podkreśla wikary.  

Instalacja ołtarza w kościele Imienia NMP w Cieszynie Bobrku miała miejsce 22 października. Do stopy ołtarza zostało włożone pismo z informacją z czyjej inicjatywy zostało zlecone wykonanie nowego ołtarza, kto go wykonał oraz kiedy zamontowano ołtarz oraz ambonę. To pismo dla potomnych - przyznał w mediach społecznościowych proboszcz, po czym podziękował wiernym.  Dziękuję. To Wasze dzieło. Bóg zapłać.  

 

 MSz

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-28 16:06:58
pawel21_13: Powiem tylko tyle...https://www.youtube.com/watch?v=O16P7yXHuWk&t=5s
2021-10-28 16:36:19
koszor: Tak, takie są "owoce" soboru, protestantyzacja na każdym kroku. Mało tego, obecny papież prowadzi Kościół w przepaść, wystarczy prześledzić jego poczynania i osiągnięcia. Jeżeli dojdzie do sprofanowania Najświętszego Sakramentu lub wymazania z liturgii słów przeistoczenia, to mamy ohydę spustoszenia. Broń nas, Boże!
2021-10-28 17:58:27
czesiohill: koszor: a coś ty taki znawca. Teolog z wykształcenia, czy tylko zwykły plujek, ze wszystkiego niezadowolony. Że też ciebie nie wybrali na papieża. Co się martwisz o sprofanowanie chleba? A niemowa ksiądz nie przeistacza? I co to znaczy "ohyda spustoszenia". Papież jest nieomylny w sprawach wiary - co ty na to? I przed nim ma chronić PB? Już ci całkiem odbiło?
2021-10-28 20:00:08
święty+Patryk: dobrobyt polskiemu klerowi w doopach poprzewracał, bandziochy rosną, zamężne kochanki już nie rajcują, z dziećmi trzeba dzisiaj uważać, co ino jeden za drugim biorą się za strzyżenie baranów pod pretekstem a to nowe, tamto nowe - bo niby co, przy tamtym ołtarzu coś nie tak było z przeistoczeniem? chwiał się? korniki go zżarły?... PYCHA, próżność, obłuda, głupota, zakłamanie, tak to na dzień dzisiejszy wygląda, a że owczarnia w podobnym stylu więc wszystko gra
2021-10-28 20:22:08
inigo: To nie ołtarz tylko stół. Czy choć relikwie zainstalowano w tym stole?
2021-10-28 20:27:09
miriam11: Pati ,na dyć ty nie z tej owczarni. To co sie odzywosz.
2021-10-28 22:19:06
pawel21_13: W podanym przeze mnie filmie jest odpowiedź na wszystkie problemy Koscioła. Kościół katolicki powróci do Mszy przedsoborowej prędzej czy później, bo świeccy świadomi tego czym jest msza święta wymuszą to na hierarchii. Ludzie widzą co wyprawia chociażby Ryś w Łodzi z mszą, traktując ją jako protestancką ucztę. Nie mniej szacunek należy się księżom, którzy z należytą czcią, bez pospiechu odprawiają mszę w posoborowym rycie. Należy zwrócić uwagę, że nawet w kościele ewangelickim na Wyzszej Bramie pastor odprawia nabożeństwo tyłem do wiernych a przodem do ichniejszego ołtarza. Więc to co wydarzyło się po SV II to intencjonalne niszczenie katolickiej tradycji.
2021-10-28 23:00:05
jasper: A moze tak wiecej zlota. Suweren musi widziec wiecej zlota, zeby bardziej wierzyc...
2021-10-29 10:27:53
pawel21_13: Poranne dizlajkowanie nieprawomyślnych wg redakcji ox.pl postów. Przestańcie się już ośmieszac, bo staje się to nudne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: