Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: nowy komendant policji

W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w komendach w Cieszynie, Chorzowie, Katowicach, Zabrzu i Żorach.

W poniedziałek (30.12.2020) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia rozkazów personalnych o powierzeniu obowiązków na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim.

Rozkazem personalnym z dnia 24 grudnia br. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński z dniem 3 stycznia 2020 roku powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku: Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie – mł. insp. Jackowi Stelmachowi – dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Żorach.

Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczył nowym szefom jednostek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-31 08:29:22
utopiec: Gratulacje!! ps. Brakuje tych " Historii pewnego medalu"
2019-12-31 11:52:48
donekT: Serdeczne Gratulacje!!! Mam nadzieję, iż tym razem Pan Komendant będzie LEPIEJ spoglądał podwładnym na rączki. Passus żyłki się kłania... Z kolei pewna instytucja powinna chronić dobro OBYWATELI, tak jak jest w założeniu, a nie przekładać "interesu" podwładnych ponad dobro SUWERENA.
2019-12-31 12:08:36
donekT: Nie pozostaje nic innego niż wznieść na piedestał "Pana Tadeusza", okoliczności sprzyjają. Niegdyś nasz Wielki Wieszcz Narodowy, Adam Mickiewicz, w ramach jednego ze swych najwspanialszych dzieł cudownie ujął wiele scen. Tymczasem jedna z nich została odnotowana na szkle: [cytat] Te puszcz stołeczne, ludziom nie znane tajniki/ W języku swoim strzelcy zowią: mateczniki./ Głupi niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział,/ Nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział;/ Ale czyli pasieki zwabiła cię wonność,/ Czy uczułeś do owsa dojrzałego skłonność,/ Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził,/ I tam zaraz leśniczy bytność twą wyśledził,/ I zaraz obsaczniki, chytre nasłał szpiegi,/ By poznać, gdzie popasasz i gdzie masz noclegi;/ Teraz Wojski z obławą, już od matecznika/ Postawiwszy szeregi, odwrót ci zamyka. [koniec cytatu]. Panu Komendantowi, na nowym stanowisku, życzymy samych godnych zdobyczy i trofeów.
2019-12-31 20:22:33
krzysztofmn: taa... to właśnie w Żorach uwiła sobie gniazdko policyjna grupa łapówkarzy z drogówki, głośna i całkiem niestara historia z lat 2014-2018, dziś kilkunastu policjantów na ławie oskarżonych - JS był tam zastępcą komendanta od listopada 2016, więc Cieszyn to chyba w nagrodę czy jak?...
2020-01-01 10:39:45
donekT: Żeby nie było wątpliwości, Pan Komendant to nawet spoko chłop, szkoda tylko, że do niektórych podwładnych ma pecha, niestety tych nie zawsze można sobie dobrać. Miejmy nadzieję, iż wobec nich będzie patrzył nieco bardziej krytycznie. Niektórzy mają słabość do tłumaczenia i usprawiedliwiania GAF i WPADEK własnej formacji. Policjanci to również ludzie i tak jak pozostali, niektórzy z nich mają skłonności przestępcze, zdarza się, że nadużywają władzy i sami popełniają przestępstwa.
2020-01-01 13:56:11
krzysztofmn: taa... bo szef jest do orderów, a nie do odpowiedzialności - szczególnie za podwładnych... gigant-afera na całą Polskę, ale dojna zmiana lubi ciekawych kandydatów do swoich nowych elit
2020-01-01 14:47:00
donekT: ... swego czasu Przełożony próbował wykręcać się pobytem na urlopie i podobnego rodzaju infantylizmami, ODPOWIEDZIALNOŚĆ za podwładnych potraktował jako słowo obce/nieznane, nawet pomimo odniesienia do aktów prawa. Niektórzy Przełożeni powinni zastanowić się nad granicą, której przekroczenie przemienia obronę podwładnych, W PRZYZWOLENIE dla tych podwładnych do DOKONYWANIA NIECNYCH, KARYGODNYCH CZYNÓW I NADUŻYWANIA WŁADZY. Namiastkę pewnej afery mieliśmy na cieszyńskiej ziemi. Szkoda, iż niektórzy dali się zastraszyć, a dowody dziwnym sposobem "przepadły" lub ponoć zostały przekazane formacji najbardziej nimi "zainteresowanej". Przy okazji wyszły na jaw powiązania poszczególnych władz, zwłaszcza w tuszowaniu wpadek. Pomijam już kwestię jakości przyjmowania zgłoszeń, traktowania obywateli przez funkcjonariuszy, zwłaszcza, iż sporo tych obywateli przychodziło jako ofiary. Szkoda, iż niektórzy Przełożeni sprawiali wrażenie, iż nie dostrzegają problemu, pomimo faktu, iż funkcjonariusze (część z nich), ponoć byli na SŁUŻBIE- pytanie, KOMU??? Kolegom, czy OBYWATELOM? Kto poszczególnym funkcjonariuszom dawał przyzwolenie na pewne NIEWŁAŚCIWE zachowania? Czy odbywało się to bez wiedzy przełożonych? Osobiście Wątpię.
2020-01-02 10:00:31
Wiederholec: Skoro korupcja w Żorach była w latach 2014-2018 to znaczy, że komendant JS, który rządził tam od 2016 roku zlikwidował go wśród swoich podwładnych i w nagrodę awansował do Cieszyna.
2020-01-02 12:36:49
donekT: W nagrodę wcześniej awansował do Zebrzydowic;)
2020-01-02 21:58:30
krzysztofmn: z tego co wiemy, masową korupcję wśród funkcjonariuszy Policji w Żorach zlikwidowało Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, a szefem łapówkarzy przez dwa lata był Jacek Stelmach - tyle w temacie, proszę państwa, Bóg zapłać za uwagę i z Panem Bogiem
2020-01-03 21:18:46
Wiederholec: Na pewno długo przed tym jak zostali zatrzymani Biuro Spraw Wewnętrznych Policji prowadziło już swoje działania.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: