Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: nie podoba się projekt planu zagospodarowania? Już dziś można zabrać głos!

Prace nad przygotowaniem i wprowadzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Cieszynie w obrębie ulic: Bielska, Kossak-Szatkowskiej, Morcinka i Kargera trwają od kilkunastu miesięcy. Aktualnie plan został sporządzony i wyłożony do wglądu. Mieszkańcy mają jeszcze jednak szanse się wypowiedzieć i podnieść ewentualne zarzuty, względem określonych rozwiązań.

W przypadku przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania w rejonie wymienionych ulica konsultacje społeczne były przeprowadzone ze sporym rozmachem. Przeprowadzono między innymi szereg spotkać z mieszkańcami, pod sztandarem inicjatywy „Przestrzeń dla partycypacji”. W spotkaniach wzięło udział kilkadziesiąt osób – część z nich zgłaszała określone wnioski, inni z kolei liczyli na więcej szczegółów, dotyczących planów Urzędu Miejskiego w Cieszynie w tym zakresie.

Następnym etapem konsultacji społecznych było przygotowanie i udostępnienie ankiety on-line, dzięki której również można było zgłaszać określone postulaty. Ankieta była skierowania zarówno do właścicieli działek, na terenie objętym projektowaniem planu, ale również dla innych zainteresowanych, w tym mieszkańców Cieszyna oraz osób spoza jego granic. Ankieta była przeprowadzona w styczniu 2018 roku, jednak poprawnie wypełnionych formularzy do Urzędu Miejskiego w Cieszynie wpłynęło zaledwie 12.

Po żmudnym procesie przygotowania miejscowy plan zagospodarowania zostało wydane ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania miasta Cieszyna obejmującego obszar w rejonie ul. Bielskiej, ul. Z. Kossak-Szatkowskiej, ul. G. Morcinka i W. Kargera. Dla wszystkich zainteresowanych do 8 lipca 2019 roku projekt udostępniany będzie w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, a wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać odpowiednie wyjaśnienia.

Mieszkańcy i inne osoby zainteresowane będą miały jeszcze jedną szansę, aby aktywnie uczestniczyć w tworzeniu planu, który w większości przypadków bezpośrednio ich dotyczy. 2 lipca 2019 roku o godzinie 15:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cieszynie pok. 126 (I piętro) odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami — Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi do prognozy oddziaływania na środowisko. Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi do prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na piśmie do Burmistrza Miasta Cieszyna z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga lub wniosek dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 lipca 2019 r. Jako wniesione na piśmie uznaje się również uwagi wniesione za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym – wyjaśnia Przemysław Major, II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

 

Projekt planu dostępny  również tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-02 09:24:39
Halos: Jak znam życie to nikt nie przyjdzie, plan wejdzie w życie, a potem będzie płacz, że nie mogą sobie wybudować altanki albo jak to, że "somsiad" buduje blok!
2019-07-02 11:48:01
blady: Dlaczego wszystkiego człowiek dowiaduje się z sieci. Jestem mieszkańcem jednej z ulic. Podobno wszyscy mieszkańcy mieli dostać informacje z urzędu i znów cisza. Szkoda bo chętnie bym wziął udział w dyskusji. A tak to jestem w pracy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: