Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad dwa miliony na drogi

Rozpoczynają się remonty i modernizacje dróg w całej gminie Jasienica.

Miejsca remontów i modernizacji dróg gminnych w Jasienicy zostały wskazane przez same społeczności sołeckie, zaś formalnościami i nadzorem nad robotami zajęli się pracownicy Urzędu Gminy. Prace mają potrwać do końca września.

Łącznie na przebudowy i modernizacje dróg gminnych przeznaczonych zostało w budżecie Gminy Jasienica ponad 2,06 mln zł. – Po przeprowadzonym przetargu udało się uzyskać oszczędności, które również zostaną przeznaczone na poprawę stanu technicznego naszych dróg. Oprócz tego pozyskaliśmy kolejne środki z budżetu państwa na naprawę dróg, zniszczonych przez katastrofalne deszcze w ubiegłych latach, co dodatkowo pozwoli poszerzyć tegoroczny front robót drogowych – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Na liście remontowanych dróg znalazły się ul. Pielgrzymkowa w Bielowicku, Ogrodowa w Bierach, Dworkowa w Iłownicy, Topolowa, Szkolna, Dębowa i Begonii w Jasienicy, Szeroki Plac w Łazach, Graniczna w Roztropicach, Lipowa w Świętoszówce, Piaskowa w Wieszczętach, Leśna w Landeku, Słoneczna i Buczyna w Mazańcowicach, Zagrodowa i Floriana w Międzyrzeczu Dolnym, Strażacka w Międzyrzeczu Górnym oraz Stawowa w Rudzicy. Zakres prac w wielu przypadkach obejmie oprócz remontów nawierzchni również przebudowę, związaną ze stabilizacją podłoża, poszerzeniami niektórych odcinków czy poprawę stanu pobocza.

Ruszają te prace na dwóch drogach w Mazańcowicach, ul. Strzelców Podhalańskich i Kopiec. Łącznie prace na tych ulicach będą kosztowały ponad 1,170 mln zł. Strzelców Podhalańskich będzie gotowa w połowie sierpnia, Kopiec – w połowie września. W

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: