Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn jak Islandia?

W sobotę (12 lutego) będziemy mogli – choć na chwilę – przenieść się do Islandii. Wszystko za sprawą spotkania wokół przewodnika nieturystycznego „ISLANDIA”, które odbędzie się w Cieszynie.

- Mieszkańcy Islandii nie noszą nazwisk, więc w książce telefonicznej znajdziesz ułożone alfabetycznie imiona. Althing, islandzki parlament, wygląda jak mały domek, a w jego pobliżu sprzedają ponoć najlepsze na świecie hot dogi. Islandczycy jadają gnijącego rekina i kryją się przed wybuchami wulkanów. Jako pierwsi mieli panią premier lesbijkę, która dokonała coming outu. I jako pierwsi musieli ogłosić bankructwo z powodu kryzysu na rynkach finansowych. Islandia to również kraj o niezwykle bogatej kulturze. Muzyka - Björk i Sigur Rós, filmy - Nói albínói i 101 Reykjavíka, a także teatr i literatura. Jakim cudem ludzie na tej małej wyspie są tak twórczy i utalentowani? - pytają redaktorzy przewodnika nieturystycznego „ISLANDIA”

Krytyka Polityczna zaprasza na spotkanie dotyczące kultury, modeli socjoekonomicznych oraz postrzegania naszych europejskich sąsiadów. O Islandii opowie Jakub Bożek, a spotkanie poprowadzi Magdalena Magdziarz.

12 lutego, godzina 18:00, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie, ul. Zamkowa 1.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: