Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: inne spojrzenie na raport o stanie gminy

Od 2019 roku każdy samorząd przygotowuje raport o stanie gminy, wokół którego pod koniec roku odbywa się dyskusja z udziałem mieszkańców. Aby polepszyć jej jakość, przedstawiciele cieszyńskiego magistratu wezmą udział w specjalnym szkoleniu.

Projekt "Raport o stanie gminy = narzędzie dialogu z mieszkańcami" realizowany jest przez sieć obywatelską Watchdog oraz fundację Pole Dialogu. - Aplikowaliśmy do programu, ponieważ chcemy ulepszyć sposób prac nad raportem. Przyjmujemy uwagi mieszkańców i radnych. Zależy nam na jak szerszej dyskusji nad raportem o stanie gminy w przyszłości - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

W ramach szkolenia odbędą się też spotkania z mieszkańcami gmin, które zostały zakwalifikowane do programu. Oprócz Cieszyna są to Bydgoszcz, Czernichów, Izabelin, Lubartów, Miłomłyn, Ostróda, Sitkówka-Nowiny, Świdwin, Ustka, Wołomin i Zgierz, a ponadto Iława, Pawonków, Piastów i Sędziejowice (jako miasta partnerskie). - Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie pozwoli nam wejść w dyskusję z mieszkańcami. Zależy nam, by cieszyniacy angażowali się w funkcjonowanie miasta nie tylko na etapie wyborów samorządowych, ale także w trakcie trwania kadencji poprzez udział w konsultacjach społecznych, debatach publicznych, by korzystali z dostępnych narzędzi współpracy - podkreśla wiceburmistrz nadolziańskiego grodu Przemysław Major.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia można znaleźć tutaj.

KR/UM Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-12 19:22:39
Wiederholec: Gadaniem ta władza stoi. Do roboty, realizować swój program wyborczy. Jak ktoś pracuje to nie ma czasu by ciągle się konsultować o byle co. Gdzie inwestorzy? Ilu ich ta władza pozyskała?
2020-11-12 19:32:21
Selma: To jakaś kpina. Informację o omawianiu raportu opublikowano po upomnieniu jakieś dwa dni przed jego przedstawieniem. W dodatku żeby zabrać głos, trzeba mieć bodajże 20 czy 30 podpisów osób, które włączający się do debaty ma reprezentować. Co za hipokryzja!
2020-11-12 19:41:52
tom lem: ... tak się zastanawiam(?) po co się pchali oboje na te stołki, oczywiście poza ochotą na uposażenie powyżej 12000 ( o trzecim mądrali lepiej nie wspominać, bo ten cicho uprawia edukacyjny ogródek). Do strajkowania i protestowania nie potrzebują konsultacji, dotacje załatwiają sami, a gdy trzeba własnej inicjatywy, to odwracają kota ogonem aktywizując mieszkańców. DOBRE! Aktywizujcie się sami cymbały
2020-11-12 19:49:20
tom lem: ... tak na marginesie , Szanowna Pani Burmistrz na początku kadencji zakasała rękawy i szorowała "Mieszka" aktywizując mieszkańców do porządków w mieście, może teraz podążając Głęboką, złapie za łopatę i przyspieszy roboty, bo czas zasypywać tą głęboką dziurę pod cieszyńskim zamkiem, którą rozpoczęła ;-)
2020-11-12 20:00:29
altacet: Należałoby radnych przeszkolić z zakresu zgodności głosowanych uchwał z obowiązującym prawem.
2020-11-12 20:18:13
tom lem: "Okazuje się że sieć "obywatelska WACHDOG" finansowana jest przez fundację o polskobrzmiącej nazwie Fundacja Stefana Batorego [:D , która z kolei jest utrzymankę ... finansisty George'a Sorosa,, ... i wychodzi na to że WATCHDOG to strzegące polskiego Sejmu "PSY SOROSA"" . Czy te kundle powinny jeszcze pilnować Rady Miasta, altacet: jeżeli zatrudniono kancelarię prawną do nadzorowania zgodności z prawem uchwał.
2020-11-12 22:10:10
piki1969: straszne to jest słabe.w sumie w demokracji lud rządzi ale po co władza jakas , żeby pytała wszystkich co ma władza robic??
2020-11-13 07:40:09
tom lem: ....to znamienne, że krzysio +- ma proporcjonalnie tyle samo do powiedzenia w tym temacie co w temacie "Śląsk Cieszyński a niepodległość. Wywiady online"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: