Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: hejnał zabrzmi dopiero 24 stycznia

Mieszkańcy Cieszyna przyzwyczaili się już do tego, że w południe w centrum miasta słychać hejnał nadawany z wieży cieszyńskiego ratusza. Niestety, od kilku dni zamiast znanej wszystkim mieszkańcom śródmieścia i uczniom pobliskich szkół melodii, jest cisza. Awarii uległo urządzenie służące do odtwarzania dźwięku.

Urządzenie popsuło się w połowie stycznia 2020 roku. Władze miasta poinformowały, że zostanie naprawione w ciągu kilku najbliższych dni - Szanowni Państwo, [...] przewiduje się, że do dnia 24 stycznia br. hejnał znowu zabrzmi – przekazały władze miasta na swojej stronie internetowej.

Przypominamy, że tradycyjnie o 12:00 z wieży cieszyńskiego ratusza rozlega się hejnał, skomponowany z okazji 1150-lecia legendarnego założenia Cieszyna. Hejnał powstał na podstawie melodii beskidzkiej piosenki „Helo, Helo, Helenko, jakus Ci sie pasie”.

 

JS/red.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-17 17:30:11
jojestelagalicyjok: Uwaga uwaga na zdjęciu widzimy ratusz z iglicą, co do tej pory było synonimem minionej kadencji rządów w Ratuszu. Co rusz iglica łamała się, i spadała, czyżby do władzy w Cieszyńskim ratuszu doszła DOBRA ZMIANA? Macie Cieszyniacy Iglicę na Ratuszu, co tam Drony!!! No chyba, co nie daj Boże, że ta iglica na zdjęciu to RETUSZ ???
2020-01-17 18:31:06
donekT: Cieszyńska przykopa czeka na moment, kiedy w miejsce iglicy zainstaluje wizerunek VAGINY, w imię "postepu" oczywiście. Tak to już jest z Lumpenproletariatem.
2020-01-17 20:30:10
Wiederholec: "Helo, Helo, Gabrielo, jakus Ci sie psuje"
2020-01-17 21:09:43
tom lem: ... "jej się dobrze pasie, Tobie nie wjy jako?"
2020-01-18 07:20:57
krzysztofmn: [panie eks, fajnych pan masz kibiców ㋡ ㋡ ㋡ ]
2020-01-18 09:16:25
donekT: Jak łatwo możemy zauważyć, permanentne niepowodzenia i totalny blamaż swej polityki, cieszyński ratusz, w swym fałszywym przeświadczeniu, próbuje racjonalizować odniesieniami do dawno już minionej kadencji. Świadczy to jedynie o szczupłości intelektualnej obecnej ekipy i ich nikłego zasobu argumentacyjnego. Podobnie jak było z premierą "POLITYKI" Pana Vegi vel Krzemienieckiego- wszystko, co najlepsze, zostało wyeksploatowanie w zwiastunie.... kampanii... Co pozostało Mieszkańcom? Całoroczna szopka/chałtura na rynku, z udziałem NAJWIERNIEJSZYCH notabli w roli głównej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: