Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - ewakuacja w poradni

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

W środę (28 września) około 11.30 straż pożarna otrzymała sygnał z monitoringu pożarowego w cieszyńskim szpitalu, że w obiekcie pojawił się dym. Na miejsce wysłano cztery zastępy gaśnicze. - Zaczęto przeszukiwać budynek zespołu przychodni, skąd napłynęła informacja o zadymieniu. Stwierdzono go w pomieszczeniach piwnicznych. Powstało ono w wyniku rozszczelnienia wężyka w sprężarce urządzenia służącego do sterylizacji. Wyciekło pięć litrów gorącego oleju, w ten sposób doszło do zadymienia i uruchomienia czujników - informuje Michał Swoboda, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej.

Przed przyjazdem zastępów personel ewakuował pacjentów i osoby przebywające w pomieszczeniach. - Nikomu nic się nie stało, działania trwały niespełna godzinę. Wszystkie ewakuowane osoby o własnych siłach opuściły budynek, nie było wśród nich pacjentów leżących, - dodaje Ewa Herman, rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: