Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: eksperyment Urzędu Miejskiego

W jednym z wiślańskich hoteli doszło do spotkania, w którym udział wzięli poszczególni naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Cieszynie, przedstawiciele różnych cieszyńskich instytucji, oraz Gabriela Staszkiewicz i Przemysław Major. W jakim celu zostało zwołane?

Jak informuje cieszyński magistrat, spotkanie miało formę szkolenia, które przeprowadzili Michał Paluch oraz Michał Wroński. Zorganizowano je w celu wypracowania lepszych standardów obsługi mieszkańców miasta. Dodać jednak trzeba, że istotny był także element integracyjny. – Jest we mnie ogromna radość, że udało nam się do siebie zbliżyć. To nasz pomysł na budowanie prawdziwej wspólnoty działania na rzecz rozwoju miasta, drużyny, która może na siebie liczyć i sobie ufać – mówiła tuż po spotkaniu Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna. 

W trakcie szkolenia uczestnicy pracowali nad stworzeniem kodeksu współdziałania według ważnych dla nich wartości. Dla wszystkich najistotniejsze były uczciwość, wiedza, odpowiedzialność czy otwartość. – Potrzeba daleko idących zmian we wzajemnych relacjach zrodziła się już na początku naszej kadencji, kiedy jako osoby decyzyjne, a zarazem nowe, zetknęliśmy się ze zjawiskiem odczuwalnego dystansu między poszczególnymi wydziałami cieszyńskiego urzędu, a tym samym osobami pracującymi ze sobą przez wiele lat. Kolejnym problemem jest szerzące się zjawisko hejterstwa, które również dotyka pracowników urzędów. Mogę zapewnić, że rozpoczęliśmy trudną drogę budowania zaufania, szczerości i asertywności, co stanowi dla nas fundament dalszej współpracy - mówił Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-05 17:02:23
tom lem: Dobre - "Kolejnym problemem jest szerzące się zjawisko hejterstwa" ale wadza Cieszyna krytyki się nie boi, będzie z nią walczyć wszelkimi sposobami, na spotkaniach organizowanych wyjazdowo przez specjalistę od hejtu i samorządu w XXI wieku;-) Jeszcze lepsze jest budowanie drużyny, która może na siebie liczyć i sobie ufać, czyli wzajemnej adoracji poza murami magistratu. BRAWO!!!
2019-11-05 17:36:46
donekT: Tak nawiasem, jakie treści na portalu OX zazwyczaj zamieszcza pupilek cieszyńskiej Burmistrz??? Właśnie... PS Czy władza nie powinna wspierać podmioty działające na swoim podwórku?
2019-11-05 17:43:34
tom lem: Proponuję kolejny "eksperyment Urzędu Miejskiego" przeprowadzić w Pucku, będą sami swoi i nikt niepowołany się nie napatoczy;-)
2019-11-05 17:48:27
M53: A na czym zatem polegał ów eksperyment? O ile mi wiadomo, by przeprowadzić jakiś eksperyment (metoda badawcza), trzeba mieć dwie grupy eksperymentalne. Pierwsza działa w warunkach dotychczasowych, druga w warunkach przy wprowadzeniu zmiennych. Tak zorganizowane działanie nazywamy eksperymentem. To, że ludzie spotkali się "na wyjeździe" nie uprawnia do nadania temu spotkaniu nazwy "eksperyment". No, ale musi być ważnie i naukowo, choć redaktor chyba nie ma bladego pojęcia na czym polega eksperyment. Ja tutaj często czytam takie durne tytuły, które nie mają nic wspólnego z treścią. Natomiast wracając do artykułu- a co jest takiego nowatorskiego w spotkaniu, by o nim z takim uniesieniem pisać?
2019-11-05 17:57:40
M53: I po to trzeba było jechać do hotelu w Wiśle, by stwierdzić, że trzeba współpracować ze sobą w atmosferze zaufania i otwartości? Trzeba wydawać pieniądze na konferencję w hotelu, by zmniejszać dystans miedzy pracownikami urzędu????? To już nie ma sali plenarnej w Ratuszu? "Mogę zapewnić, że rozpoczęliśmy trudną drogę budowania zaufania, szczerości i asertywności, co stanowi dla nas fundament dalszej współpracy - mówił Przemysław Major, " Z tych słów można wywnioskować wiele o dotychczasowej współpracy urzędników miejskich. A poza tym, wydawało mi się , że takie relacje są naturalne i nie trzeba organizować specjalnej, wyjazdowej konferencji, by ich uczyć. Całość odebrałam jako wielki blamaż UM
2019-11-05 18:06:50
tom lem: ...ano "spotkanie miało formę szkolenia, które przeprowadzili Michał Paluch oraz Michał Wroński. Zorganizowano je w celu wypracowania lepszych standardów obsługi mieszkańców miasta." Nowatorskie jest wydanie publicznego grosza nie tylko dla prelegentów ale i dla właścicieli hotelu, jakby miasto nie posiadało odpowiedniego lokalu, może tym zmartwionym marnymi stosunkami urlop zdrowotny się należy, po roku ciężkiej pracy ;-) gdy mądrzejsi pozostali poza urzędem i prowadzą włodarzom szkolenia?
2019-11-05 18:22:05
Mach: M53-trzeźwy osąd. Z naszymi urzędnikami , którzy wyrwali z budżetu pieniądze na hotel w Wiśle i tam się udali -kiep-sko. Rozsądni pozostali na miejscu.
2019-11-05 18:50:05
rainman: Bardzo wyraźnie przestrzegaliśmy przed takim a nie innym wyborem dla Cieszyna.
2019-11-05 19:03:57
tom lem: Co za sukces "Udany eksperyment UM w Cieszynie", jak to można pienie wytłumaczyć "ćwokom" , którzy pozostali w mieście - "dla wielu przyjęło eksperymentalny charakter. Między innymi wcielali się oni w rolę włodarza miasta, dzieląc się nie tylko uwagami i opiniami z realnie urzędującymi burmistrzami, ale przede wszystkim udzielając się związanymi z tym doznaniami i osobistymi przeżyciami. A wszystko to dla wypracowania coraz lepszych standardów obsługi mieszkańców Cieszyna." To wymyślił chyba socjolog , który ukończył uczelnię telefonicznie;-)
2019-11-05 19:30:19
b.w.: Żenujący spektakl.... masakra!
2019-11-05 23:57:04
doler: Jest we mnie ogromna radość, że udało nam się do siebie zbliżyć.... To nawet Strasburger lepsze żarty opowiada :) . Z checia poznał bym koszt tego szkolenia. A pomysł oczywiście zaczerpnięty pewnie od nowej Pani korpo burmistrz. To taka mała rada urzednik działa w ramach obowiązującego prawa i to jest mur beton bez empatii bo prawo, uchwały i rozporządzenia od tego są by mówić co i jak urzednik ma robić. A w urzędzie jak w kazdej pracy sa osoby ktore sie lubi i takie ktore sie toleruje szkolenie nic tu nie wniesie.
2019-11-06 17:24:14
krzysztof.nn: klasyka hejterskiej szczujni w wykonaniu małomiasteczkowego pisiackiego glonu - aktywacja na hasło "udało nam się do siebie zbliżyć", grobowa cisza przy tematach typu banasizm albo pisiewicze
2019-11-06 18:18:21
tom lem: ... co ciebie ubodło krzysztofie, żeś zaczął wspominać "banasizm albo pisiewicze" czyżby hotel należał do banasia a zbliżenia były pod patronatem burmistrzów ( yń) lub (y)? sam znajdź odpowiednią końcówkę;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: