Cieszyn: Deportacja cudzoziemca
Jak informuje por. SG Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymanie miało bezpośredni związek z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. To tam zidentyfikowano obywatela Ukrainy, który miał na swoim koncie liczne zatrzymania za przestępstwa narkotykowe i kradzieże. Po dokonaniu sprawdzeń Komendant Placówki SG w Bielsku-Białej podjął decyzję o jego deportacji oraz zakazie wjazdu na teren państw strefy Schengen przez 7 lat.
– 44-latek został wczoraj doprowadzony do granicy i przekazany władzom Ukrainy – przekazał por. SG Szymon Mościcki.
Warto zaznaczyć, że działania bielskiej placówki SG obejmują także powiat cieszyński, dlatego lokalna współpraca z Policją w regionie ma realny wpływ na skuteczność działań przeciwko przestępczości z udziałem cudzoziemców. Jak podkreśla Straż Graniczna, w przypadku rażącego łamania prawa – konsekwencją może być nie tylko kara sądowa, ale również obowiązek opuszczenia Polski i zakaz ponownego wjazdu.
– Łamiesz polskie prawo – wyjedziesz przymusowo – podsumowuje rzecznik Śląskiego Oddziału SG.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33