Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: burmistrzyni o likwidacji TS 1909 Piast Cieszyn

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozwiązaniu drużyny TS 1909 Piast Cieszyn, która występowała w klasie okręgowej. Wczoraj (1.06) do sprawy odniosła się Gabriela Staszkiewicz.

Oświadczenie burmistrzyni jest odpowiedzią na zarzuty, jakie stawiało stowarzyszenie sportowe władzom miasta. - Do tak drastycznych kroków zmusiła nas ciężka obecnie sytuacja ekonomiczna, znikome wsparcie władz miasta, podniesienie kosztów wynajmu obiektów, brak możliwości organizowania obozów dla grup przyjezdnych w Cieszynie, które stanowiły jedno z głównych źródeł utrzymania drużyny - pisał zarząd TS w ubiegłym tygodniu.

Jak zaznacza Gabriela Staszkiewicz, o likwidacji klubu dowiedziała się z mediów, pomimo utrzymywania kontaktu z jego władzami. - Od początku kadencji odbyło  się kilka spotkań z władzami stowarzyszenia, podczas których były omawiane i rozwiązywane różne tematy i problemy takie jak: dostępność obiektów na treningi i mecze, organizacja obozów sportowych, umieszczanie reklam na obiektach, udzielanie i rozliczanie dotacji oraz możliwości prowadzenia rozgrywek w lidze okręgowej. Ostatnie spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia miało miejsce początkiem roku 2020. Władze stowarzyszenia brały aktywny udział w Cieszyńskiej Radzie Sportu przedstawiając wiele cennych pomysłów w zakresie, na przykład, cen wynajęcia obiektów czy programu rozwoju sportu w Cieszynie. Z inicjatywy stowarzyszenia zostało obniżonych 5 stawek za wynajem boisk piłkarskich w stosunku do pierwotnych propozycji na rok 2020 - podkreśla.

Jak dodaje, w tym roku kwota dotacji dla wszystkich cieszyńskich stowarzyszeń na szkolenia sportowe wyniosła 450 tys. zł, z czego 97,5 tys. zł miasto przeznaczyło na kluby piłkarskie. TS 1909 Piast Cieszyn miał otrzymać 22,5 tys. zł na funkcjonowanie drużyny seniorów (w dwóch pozostałych konkursach dotyczących wsparcia sportu klub nie brał udziału).

Co więcej, w okresie ferii zimowych klub miał zorganizować 3 obozy sportowe na obiektach miejskich. - Przedstawiciel stowarzyszenia zarezerwował także 4 terminy w trakcie tegorocznych wakacji letnich - zaznacza burmistrzyni Cieszyna.

- Obiekty sportowe są cały czas dostępne dla wszystkich stowarzyszeń. Ubolewam, że nikt z władz stowarzyszenia nie podjął rozmów z nami przed podjęciem decyzji o likwidacji. Sport i rekreacja w mieście są jednym z priorytetów, a jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych jest przebudowa stadionu przy Al. Jana Łyska - kończy Staszkiewicz.

KR/UM Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-02 10:18:18
krzysztof.nm: pora także się przyglądnąć wielomilionowym dotacjom miasta na inne kosztowne ciepłe gniazdka dla starych wróbli, pora na gruntowne wietrzenie i odchudzanie ewidentnego b i z a n c j u m ZBM, MOPS czy MZD
2020-06-02 13:06:50
Efob: Cieszyn stal sie miastem,zapomnianym,zaniedbanym,nic nie zostalo zrobione z mysla o mieszkancach.Co zostalo zrobione, to ,jakies dzielo sztuki,pod gora zamkowa,na alei stoja ogromne metalowe kola, ktore nazwano dzielem, ktore pochlonely mase pieniedzy,a nikomu nie sa potrzebne.Sprzedano dzialke na ul.Pokoju gdzie powstal ogromny betonowy kloc,ktory zaslania piekna perle cieszyna,kamienice na ul.3 Maja,nastepnie sprzedano cieszynska drukarnie,gdzie powstanie nastepny betonowy kloc.Tak organizuje sie i marnuje pieniadze zgarniete mieszkancom.Cieszyn byl pieknym miastem,ale stracil swoje walory,przez niedouczonych,niekompetentne osoby ktore zabieraja nam to co piekne.Zal patrzec,jak psy goncze,tzw Straz Miejska spisuje mandaty za parkowanie,bo do innych zadan nie jest potrzebna,a miasto robi specjalne nagonki zeby karac i zabierac mieszkancom ostatnie grosze,chwala Burmistrzyni.Najwazniejsza cecha kazdego miasta jest infastruktura,tzn,dobre drogi,chodniki,prawidlowe oswietlenie miasta,kosze na smiecie,dostateczna ilosc parkingow i miejsc postojowych,lub ich budowa,bo miejsca jest dosyc.Najwiekszy skandal jaki spotkal nasze miasto,to co sie dzieje,wstyd ! dla calego zazadu miasta,gdzie sa pieniadze,dotacje unijne.Wiele miast zrezygnowalo ze Strazy Miejskiej,bo to sa kolosalne sumy na ich utrzymanie,ale nasze miasto jest dobrym marnotrawca,to jest to, co potrafia najlepiej.
2020-06-02 14:09:29
donekT: Efob 10/10, całkowita zgoda!
2020-06-02 14:13:32
donekT: Centrum decyzyjne Cieszyna przeniosło się do Marklowic... Zastanawiające jest, czy część rządzącej w mieście kliki nie powinniśmy już określać per "marklowicka mafia"... Zważywszy na fakt, jakie metody były i są stosowane przy przejęciu i utrzymywaniu władzy...
2020-06-02 18:38:37
krzysztof.nm: efob - jedni lubią oglądać dzieła s z t u k i, inni wolą disco polo i kufel p i w a - w cieszynie w zasadzie jest jedno i drugie [disco polo niestety...] - jedni chcieliby oglądać za friko kamienicę na 3 maja, inni gotowi są zapłacić niemało, by obok niej mieszkać - są miłośnicy r u i n takich jak drukarnia, i są zwolennicy zamiany ruiny w coś p o ż y t e c z n e g o - co do SM to nie wiem, czy prócz niej samej i jej ratuszowych 'dowódców' komuś w mieście może zależeć na jej utrzymaniu i finansowaniu, nb. za grube pieniądze, tu się zgadzam - ta instytucja także powinna być na jednym z pierwszych miejsc do likwidacji - i nie tylko dlatego, że miasto od paru dekad jest mocno zadłużone - jest absurdalnie rozdęta i po prostu niepotrzebna
2020-06-02 20:32:09
politykier: krzy-sio+ Nie zapominaj, że Cieszyński KONSTANTYNOPOL znajduje się właśnie w Marklowicach i do dziś czeka na swego Mehmeda II...
2020-06-04 23:23:32
daniel3ttt: Jaka władza w mieście taki też sport, czyli zapaść. Gabriela Staszkiewicz o likwidacji klubu dowiedziała się z mediów. Serio? No nie wierzę. No to widać jak interesuje się swoim miastem.
2020-06-05 17:53:10
zibi6422: Jeżeli centrum dowodzenia znajduje sie w marklowicach to aż sie dziwie ze majac taki wspanialy tor motokrosowy,nic sie na nim nie dzieje.Najwieksza atrakcją bylo chyba ladowanie Rafała Sonika.Wystarczy zaprosić Czechow ktorzy żyja tym sportem mamy p.Tomiczka ktory jechal dakar.A jezeli juz sie tam nic nie dzieje to otworzyc tor dla chlopakow jezdzacych po miedzach,mysle ze chetnych byloby duzo.Chetnie poszedłbym na piłke,koszykowke,motokross ale na troche wyższym poziomie,jak kiedys odpowiednio 4,2 liga.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: