Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: basen miejski ruszy 1 lipca

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna wskazywano, że otwarcie basenu miejskiego w okresie wakacyjnym stoi pod znakiem zapytania. Aktualnie jednak cieszyński magistrat poinformował, że kąpielisko zostanie otwarte od 1 lipca.

Wątpliwości związane z otwarciem basenu miejskiego w Cieszynie były związane z sytuacją epidemiczną, ograniczeniami z nią związanymi i kosztami przygotowania basenu do sezonu - samo przygotowanie basenu do sezonu to kilkadziesiąt tysięcy złotych, przeznaczona na uszczelnienie niecek i prace związane z ich naprawą – wyjaśniał wtedy wiceburmistrz Cieszyna Krzysztof Kasztura, podkreślając, że jeżeli nie będzie możliwości otwarcia basenu, pieniądze związane z przygotowaniem kąpieliska zostaną zmarnowane.

Decyzja musiała zostać podjęta w miarę szybko, gdyż przygotowanie basenu do sezonu to czasochłonne zadanie. Dziś (18.06) jednak cieszyński magistrat poinformował, że basen zostanie otwarty, a prace naprawcze już trwają, w związku z czym wszystko ruszy od 1 lipca - Trwają przygotowania do sezonu letniego na Kąpielisku Miejskim! Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a działania firmy remontowej są skorelowane z czyszczeniem i przygotowaniem niecek oraz wymaganiami procesu technologicznego – poinformowały władze miasta.

Sezon wakacyjny ruszy więc bez szczególnych odstępstw od normy, z pewnością jednak użytkownicy basenu będą musieli dostosować się do ograniczeń, związanych z wymogami sanitarnymi.

 

O wątpliwościach zwiąanych z otwarciem basenu pisaliśmy tutaj.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-19 07:39:16
tom lem: ... miejmy nadzieję że ruszy 1 lipca, nie popłynie;-))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: