Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwarcie basenu pod znakiem zapytania

Podczas wczorajszej (22.04.2020) e-sesji Rady Miejskiej Cieszyna pojawił się m.in. temat basenu miejskiego. Czy w nadchodzącym sezonie zostanie on otwarty?

Aktualnie nie wiadomo, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje, chociaż wszyscy liczą na to, że do tego czasu sytuacja się unormuje. Pojawia się jednak problem związany z przygotowaniem odpowiednich obiektów do sezonu. Problem ten dotyczy m.in. basenu miejskiego w Cieszynie, którego przygotowanie i utrzymanie w sezonie jest bardzo kosztowne. W sytuacji kiedy nie wiadomo, czy będzie możliwość korzystania z obiektów tego typu, należy się zastanowić nad zasadnością ponoszenia takich kosztów — samo przygotowanie basenu do sezonu to kilkadziesiąt tysięcy złotych, przeznaczona na uszczelnienie niecek i prace związane z ich naprawą. Do tego dochodzą koszty czterech ratowników, którzy muszą być obecni na basenie, koszty personelu, to jest aspekt finansowy i musimy zastanowić się, czy nas na to stać (…) trzeba podjąć tę decyzję szybko, ponieważ maj to ostatni termin, kiedy firmy budowlane mogą zająć się przygotowaniem basenu do sezonu – mówił wiceburmistrz Krzysztof Kasztura, podczas e-sesji.

Czy to oznacza, że basen w tym roku nie zostanie otwarty? Władze Cieszyna wyjaśniają, że sytuację trzeba dobrze przemyśleć, a decyzja nie została jeszcze podjęta. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw. Jako argument przemawiający za rezygnacją z otwarcia basenu wskazywano właśnie koszty. Pieniądze co roku są w budżecie przewidziane, jednak aktualnie miasto ma wiele innych wydatków, związanych z przeciwdziałaniem epidemii i wsparciem, zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Pojawia się również pytanie, czy z basenu będzie można korzystać – trzeba wziąć pod uwagę sprawy związane z epidemią. Mówi się o możliwości skrócenia wakacji, nie ma imprez masowych, a kilkaset osób miałoby być na basenie w momencie, kiedy w sklepach spożywczych może być kilka, kilkanaście osób? Pytanie, jakby miały wyglądać środki bezpieczeństwa. Dezynfekcja całego ciała przed wejściem do wody? Ciężko też sobie wyobrazić pływanie w maseczkach – uzupełniał Kasztura.

Decyzja  w sprawie kąpieliska ma zostać podjęta w ciągu kilku najbliższych dni.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-23 21:28:19
wyśmienity cwaniaczek: no to jest największy problem qwa~~~~~~!!!!!! ludzie nie będą mieli co do gara włożyć a jeden debil z drugim sie zastanawia czy basen bedzie działał !!!! POLOK TO JEDNAK DURNY JEST....
2020-04-24 17:41:48
666: Cieszyniacy, którzy stracili pracę, otrzymali kolejny policzek, nie będą mogli popływać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: