Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - ankieta dot. przedsiębiorczości

Do 30 czerwca 2020 roku osoby związane z przedsiębiorczością w Cieszynie mają czas na wypełnienie ankiety „Ocena stanu i warunków rozwoju przedsiębiorczości w Cieszynie”, przygotowanej i udostępnionej przez cieszyński magistrat. Dzięki ankiecie miasto zidentyfikuje obszary współpracy między samorządem i biznesem. Ankieta jest częścią projektu „rozwój lokalny”.

- Badanie ankietowe, do udziału, w którym Państwa zapraszamy, jest elementem realizowanego przez nasze miasto projektu w ramach programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Informacje uzyskane z badania pozwolą poznać Państwa plany rozwojowe oraz ocenę czynników warunkujących prowadzenie działalności gospodarczej, co pozwoli zidentyfikować obszary współpracy pomiędzy samorządem i biznesem – mówi Gabriela Staszkiewicz Burmistrz Miasta Cieszyna, dodając, że ankieta zajmuje około 10-15 minut. Odpowiedzi mają być (w miarę możliwości) uwzględnione w planach i działaniach cieszyńskiego samorządu. Link do ankiety tutaj.

Cieszyn nie jest jedynym miastem, w którym przeprowadzana jest ankieta dla przedsiębiorców i osób związanych z biznesem. W sumie, w Polsce 54 miasta (w tym Cieszyn), zakwalifikowały się do drugiego etapu programu „Rozwój lokalny” - W miastach wybranych do II etapu Programu trwają prace nad przygotowaniem wniosku z pomocą doradców Związku Miast Polskich - warsztaty, mapowanie interesariuszy oraz tworzenie nowej ścieżki rozwoju – informuje Związek Miast Polskich. Ankiety mają pomóc w ocenie stanu i warunków rozwoju przedsiębiorczości. Do końca lipca 2020 roku powołane w każdym mieście zespoły do realizacji projektów mają przygotować m.in. Program Rozwoju Lokalnego i Program Rozwoju Instytucjonalnego każdego z samorządów. Oba dokumenty będą częścią składową wniosku o dofinansowanie, który składany będzie w ramach Funduszy Norweskich.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-25 08:08:12
Mach: Warto się zastanowić, czy wypełnienie takiej ankiety i realizacja tego programu zatytułowanego "rozwój lokalny", w czasach pandemii kiedy generalnie gospodarka się zwija ma sens. Jak podaje GUS, przewidywano, że gospodarka skurczy się o 12% ale już wg danych z kwietnia zapowiada się ,że skurczy się o 25% i więcej. Można z dużym prawdopodobieństwem określić ,że w rozwoju cofniemy się do poziomu gospodarczego z 2013 r. A zatem ,ankieta będzie o degradacji lokalnej gospodarki co oczywiście przełoży się na gospodarkę krajową i w ostateczności światową. Fundusze norweskie oczywiście przeje administracja samorządowa, która podobnie jak Sasin ,który pośpieszył się z drukiem kart wyborczych puścił znaczną kasę w trąbę . Jego śladem podążą samorządy puszczając w trąbę pieniądze norweskie jakie temu krajowi wpadają z eksploatacji złóż ropy i gazu, które my drogo kupujemy by taniemu gazowi z Rosji pokazać Putinowi figę. Ale chaos.
2020-05-25 08:18:22
tom lem: ... przynajmniej ponadnormatywnie wyprodukowani socjolodzy, będą mieli pożytek z Funduszy Norweskich. To podniesie standardy "warsztatów" na poziomie miasta, Związku Miast w szczególności ;-)))
2020-05-25 08:36:57
tom lem: ... czyżby włodarze zrzeszeni w Związku Miast chcieli podnieść swoje kwalifikacje w zakresie ankiet i wywiadu, chcąc leczyć pacjentów - przedsiębiorców? Niestety, o ile ta metoda sprawdza się przed udzieleniem pomocy w medycynie, to w gospodarce najskuteczniejszą pomocą jest - nie przeszkadzać przedsiębiorcom w ich działalności.
2020-05-25 09:01:56
tom lem: ... w ramach pomocy dla lokalnych przedsiębiorców, może należy stworzyć warunki sprzyjające likwidacji monopolu w ramach obowiązków gminy. Praktyka wspierania "wybranego przedsiębiorcy" kolejnymi podwyżkami cen za zbiórkę odpadów lub utrzymanie cmentarzy, jest jedyną formą "przedsiębiorczości", znawców tematu z UM tzn. burmistrza i radnych gminnych. Dowodem jest planowany materiał na majową sesję - należy dodać , materiał bez żadnych wyliczeń, zgodnie z zasadą - "sie należy" ;-))) oczywiście podwyżki, inaczej być nie może!!!
2020-05-25 10:29:51
tom lem: .... to ci gest, a raczej przedsiębiorczość ". Wyrazić zgodę na wniesienie aportem do Zakładu Budynków Miejskich w Cieszynie Sp. z o.o. lokali mieszkalnych o złym stanie technicznym określonych w załączniku..." o powierzchni 574,5 m2 - wartości tego " złego stanu" nie określono - czy to nie jest dofinansowanie ze środków publicznych sp. z o.o. , która została powołana do zarządzania majątkiem gminy, nie do uwłaszczania się na tym majątku.
2020-05-25 11:20:49
tom lem: ...to ci "identyfikacja obszaru współpracy między samorządem i biznesem" uzależnić pobieranie i obliczanie opłat nie od kubatury tylko od ilości członków rodziny ;-)))
2020-05-25 11:31:03
tom lem: ... oczywiście chodzi o odbiór ilości śmieci i ich pomiar.
2020-05-25 14:09:36
jasper: Ankieta ankieta a zycie i tak pisze swoje scenariusze ! To dla przypimnienia AUTENTYCZNE wypowiedzi obecnego premiera Polski, dobrego katolika, wzor cnot wszelakich - „ Ludziom sie wydawalo, ze zawsze bedzie lepiej, sluzba zdrowia bedzie za darmo kvrwa ...” czy kolejny - „ Trzeba sluchac ludu, obiecac im czego oczekuja. Maja zapier...c za miske ryzu”. Ten tez niczego sobie jak przystalo na prawdziwego katolika - „ ku..a, prosze cie ... OFE pieprznie w dol.. za darmo bedziemy zapier..lac i rowy ku..a kopac ... flotylla tratw ku..a ... bedziemy strzelac”. Te ankiety to sobie mozna w ramki oprawic. Gdzie PiS ma przedsiebiorcow mozna bylo zobaczyc na demonstracji tychze, otoczonych kordonem policji w Warszawie a pozniej zatrzymanych. Na podobnych zgromadzeniach z prezydentem Duda policji nie interesowalo przestrzeganie procedur odleglosci . Podobne tlumy mozna bylo zobaczyc na rynku w Wadowicach na 100 lecie urodzin JP2. Policja danych zgromadzonych nie sprawdzala - https://m.youtube.com/watch?v=6nEcVzO9wiI. Rowni i rowniejsi, gorszy i lepszy sort. Tak was podzielono Polacy !
2020-05-25 14:11:01
tom lem: ...aha, jeszcze jedno biznesowe odkrycie przedsiębiorców z pod znaku cieszyńskiego ratusza, podwójna opłata za groby murowane: 1. to stawki brutto rocznych opłat za udostępnienie murowanych miejsc, razy 30 do 99 ( do wyboru); 2. to Stawki brutto jednorazowych opłat za przygotowanie murowanych miejsc grzebalnych, ceny od 1000 do 20000 tysięcy ( w zależności od wielkości). Nic tylko czekać, aż ZBM wpadnie na podobny pomysł, by oprócz czynszu za dzierżawę lokalu, pobierać jednorazową opłatę za przygotowanie mieszkania lub lokalu użytkowego. Przy takiej przedsiębiorczości, nic dziwnego że szuka się usprawiedliwienia własnych działań w ankietach.
2020-05-25 14:57:01
politykier: krzysio+ jasper, zdaje się, że dzisiaj stawiasz...
2020-05-25 15:32:22
wyśmienity cwaniaczek: zapomniałeś PRZYDUPASIE DOPISAĆ ; krzysio+jasper+tom lem+wyśmienity+mach+"+"baciar+ utopiec + itd ZASRAŃCU ---:)
2020-05-25 15:54:51
krzysztof.nm: zasraniec, tak... to adekwatne określenie ---:)) ㋡
2020-05-25 16:02:39
krzysztof.nm: przyjdzie czas, że będą przed policją uciekać całe stada dzisiejszych PiS-owskich elit złodziei i oszustów, banasie, morawieckie, kaczyńskie, szumowskie, misiewicze i piotrowicze... który zdąży zadekować się u łukaszenki, wygra 'wolność' pod idola butem, który nie - za kraty w wolnej Polsce powędruje
2020-05-25 16:26:26
politykier: Za bardzo się nie spoufalaj z innymi komentującymi... co do elit partyjnych, czy i Saul między prorokami! Jak powiadają Żydzi? I tyś tam między nimi!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: