Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ciekawy wykład o historii ulicy Głębokiej dostępny online

Kiedy zniknęły podcienia zwane u nas „laubami”? Czy aby na pewno pierwszy cieszyński Rynek był w innym miejscu, aniżeli obecny? Czy faktycznie istniały „Diabelskie Podcienia” i czy opisana w książce Bogusława Dziadzi ich legenda jest prawdziwa? A jak było z tą Lożą Masońską? Czy faktycznie funkcjonowała w budynku dzisiejszej Biblioteki Miejskiej będącej dawniej Domem Niemieckim? Te i wiele innych, niezwykle interesujących spraw omawiał historyk Jan Paweł Borowski podczas kolejnego z cyklu organizowanych przez Muzeum Śląska Cieszyńskiego „Spotkań Szersznikowskich”.

Wykład z uwagi na panujące obostrzenia, został zorganizowany w formie online. I choć stałym bywalcom „Spotkań Szersznikowskich” z pewnością brakuje miłej atmosfery i spotkań w przepięknych salach Muzeum Śląska Cieszyńskiego, to jeśli chodzi o merytoryczny przekaz rzetelnej historycznej wiedzy, jego jakość w formie online w niczym nie odbiegała od tych prowadzonych na żywo. Nie zabrakło slajdów ukazujących archiwalne ryciny czy plany miasta ilustrujących rzetelne opracowanie historyczne tematu. A dodatkowo wysłuchać wykładu można w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie, można też do fragmentów, które szczególnie nas zainteresowały wrócić. Prawie dwugodzinne nagranie znajdziemy tutaj

Oprócz wysłuchania wykładu można także, nie wychodząc z domu, zwiedzić wirtualną wystawę poświęconą ulicy Głębokiej, a także przeczytać obszerne opracowanie tematu autorstwa historyka z Muzeum Śląska Cieszyńskiego Jana Pawła Borowskiego – prelegenta ostatniego, poświęconego Głębokiej „Spotkania Szersznikowskiego”.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: