Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ciekawe filmy i prelekcje w ramach klubu filmowego

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza do Teatru Elektrycznego na projekcje wybitnych, wielokrotnie nagradzanych na festiwalach i bardzo interesujących filmów oraz na poprzedzające seans prelekcje z udziałem filmoznawców: Agnieszki Karpiel i Jakuba Dziewita.

Spotkania odbywają się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Piekiełko”, który jest zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej. Regularne klubowe spotkania służą projekcji filmów o wysokich walorach artystycznych lub też takich utworów, które z różnych powodów stanowią ważne świadectwo zjawisk kulturowych, politycznych, historycznych czy społecznych.

Od września do końca grudnia będą organizowane aż trzy filmowe spotkania w miesiącu. Wszystko dzięki pozyskaniu przez MCK „Integrator” w Skoczowie dofinansowaniu z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, z Programu Operacyjnego pod nazwą „Upowszechnianie kultury filmowej”/ Inicjatywy Filmowe.

A co przed nami?

W czwartek (16.09.) o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć fantastyczny obraz w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego pt. „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. 

Drugim filmem w ramach spotkań w Teatrze Elektrycznym jest portugalski film dokumentalny pt. „Metamorfoza ptaków” w reżyserii Catariny Vasconcelos. Film zostanie zaprezentowany 23 września o godz. 19.00 w ramach 14. Festiwalu Filmów Przewrotnych w Skoczowie. Laureat Grand Prix i zdobywca Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty, wyróżniony także nagrodą FIPRESCI na festiwalu Berlinale 2020. Misternie skomponowana i urzekająca pięknem "Metamorfoza ptaków" to autobiograficzna, lecz niestroniąca od fikcji opowieść-wędrówka przez losy trzech pokoleń. Catarina Vasconcelos ze zmysłem malarki i wnikliwością archeolożki odkrywa nie tylko historię własnej rodziny, ale odsłania także uniwersalne mechanizmy przemiany, jakiej podlega wszystko, co żyje.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki filmowej w imieniu MCK „Integrator” i DKF „Piekiełko” do skoczowskiego „Teatru Elektrycznego” przy ul. Mickiewicza 3. Bilety można zakupić za pośrednictwem systemu rezerwacji i sprzedaży biletów https://teatrelektryczny.pl/ lub w kasie kina godzinę przed każdym seansem/wydarzeniem.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: