Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ciekawe filmy i prelekcje w klubie filmowym w listopadzie

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza do Teatru Elektrycznego na projekcje wybitnych, wielokrotnie nagradzanych na festiwalach i bardzo interesujących filmów oraz na poprzedzające seans prelekcje z udziałem filmoznawców: Agnieszki Karpiel i Jakuba Dziewita. Spotkania odbywają się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Piekiełko”, który jest zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej. Regularne klubowe spotkania służą projekcji filmów o wysokich walorach artystycznych lub też takich utworów, które z różnych powodów stanowią ważne świadectwo zjawisk kulturowych, politycznych, historycznych czy społecznych.

Do końca grudnia będą organizowane aż trzy filmowe spotkania w miesiącu. Wszystko dzięki pozyskaniu przez MCK „Integrator” w Skoczowie dofinansowaniu z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, z Programu Operacyjnego pod nazwą „Upowszechnianie kultury filmowej”/ Inicjatywy Filmowe. W listopadzie przygotowano do wspólnego obejrzenia takie filmy:

Pierwszym filmem będzie wyświetlany 10 listopada o godzinie 19:00 polski dramat obyczajowy Krzysztofa Kieślowskiego „Amator” z 1979 roku. "Amator" to historia zaopatrzeniowca Filipa Mosza, który kupuje kamerę w celu kręcenia swojej nowo narodzonej córki. Główny bohater otrzymuje propozycję sfilmowania uroczystości dwudziestopięciolecia istnienia zatrudniającego go przedsiębiorstwa. Powstały film zostaje zgłoszony do konkursu i odnosi sukces, a Filip odkrywa w sobie nową pasję.

Drugie spotkanie skoczowskiego DKF to 18 listopada, godz. 19.00 i dramat amerykańsko – brytyjski z 1971 roku w reżyserii Stanley Kubrick „MECHANICZNA POMARAŃCZA”. Niedaleka przyszłość. Historia grupy młodych chuliganów, którym przewodzi okrutny, zdemoralizowany i pozbawiony skrupułów miłośnik Beethovena, Alex (Malcolm McDowell). Skazany za brutalne zabójstwo, trafia na 14 lat do więzienia. Tam otrzymuje propozycję - poddanie się nowatorskiej terapii psychologicznej w zamian za wolność. Owa terapiawięcej...

 Tydzień później – 25 listopada br. O godz. 19:00 – DKF zaprasza na polsko - niemiecką komedię dramatyczną z 2020 roku „ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki filmowej w imieniu MCK „Integrator” i DKF „Piekiełko” do skoczowskiego „Teatru Elektrycznego” przy ul. Mickiewicza 3. Bilety można zakupić za pośrednictwem systemu rezerwacji i sprzedaży biletów https://teatrelektryczny.pl/ lub w kasie kina godzinę przed każdym seansem/wydarzeniem.

AK, Filmweb

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-07 09:42:19
inigo: Patrząc na kadr reklamowy w artykule musi to być hicior wysokiej klasy...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: