Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego poświęcona jest architekturze modernistycznej w naszym powiecie

„DLA ZDROWIA I WYPOCZYNKU” - tak zatytułowana jest najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Zaprezentowano na niej fotografie, projekty i rzuty kilku reprezentatywnych, wspaniałych realizacji międzywojennych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Archiwalne fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Cieszynie, Muzeum Architektury we Wrocławiu i prywatnej kolekcji Anny Syski. Dopełnienie stanowią współczesne fotografie autorstwa Marty Szymanowskiej oraz makieta wieży do skoków, która - dziś już nieistniejąca - jeszcze niedawno znajdowała się na terenie parku kąpielowego w Wiśle.

Wystawa jest częścią III. edycji projektu Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, zatytułowanego „Infrastruktura Niepodległości: Architektura polskich powiatowych projektów modernizacyjnych”. Kuratorem wystawy jest Wojciech Lesiak, konsultantem merytorycznym – Anna Syska.

Wernisaż odbył się 29. października. Przedstawicielki Narodowego Instytut Architektury i Urbanistyki – Alicja Gzowska i Zuzanna Mielczarek podczas wernisażu zaprezentowały założenia projektu realizowanego przez NIAiU w polskich powiatach. Wyjaśniły, że chodzi w nim o to, by ukazać ciekawą architekturę mniejszych miast, a w swym gronie cały projekt pieszczotliwie nazywają „Powiatami”.

Wystawę oglądać można do do 27 listopada.

Wystawę, którą zaaranżowano w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego można zobaczyć przy okazji zwiedzania ekspozycji stałej Muzeum lub w godzinach jej otwarcia, tj. codziennie (oprócz poniedziałków) w godz. 10.00-15.30, w środy od 12.00-17.30.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: