Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ciągle pracują w parku

Zbudowali sami park, w czynie społecznym i dalej o niego dbają. Mieszkańcy Zamarsk pracowali znów społecznie w swoim parku.

Wiadomo jak jest. Często entuzjazmu i zapału starcza na pomysł. Czasami udaje się pomysł zrealizować. Im udaje się o wiele więcej – podtrzymują entuzjazm i dbają o swoją i cudzą pracę. Mieszkańcy Zamarsk w czynie społecznym przy udziale funduszu sołeckiego wybudowali w 2012 roku park. Potem zadbali o jego urządzenie – pojawiły się sprzęty do ćwiczeń, szachy, monitoring. Powoli, ale systematycznie i skutecznie zmieniają swoje otoczenie i ciągle pracują, by je upiększyć.

5 sierpnia w Parku Rekreacyjno-Sportowym na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk zjawili się zamarscy społecznicy, by wziąć udział w pierwszej akcji zorganizowanej w ramach realizacji dotacji grantowej programu „Działaj Lokalnie”.
- W ramach dotacji w wysokości 2000 zł Stowarzyszenie zakupiło do parku niezbędne narzędzia do utrzymania porządku i pielęgnacji, m.in. motyki, kopaczki, łopaty, szpadle, miotły, konewki, grabie, sekatory i przede wszystkim kosiarkę. Tego dnia w dwie godziny dzięki nowym narzędziom cały teren parku został skoszony, a dwie przyczepy ziemi rozplantowano – informuje Sołtys Zamars, Klaudiusz Zawada i dziękuje: - W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, panu Tomaszowi Cendrowskiemu za zakupy i transport, Łukaszowi Koziełowi za dokumentację oraz Piekarni Zebrzydowice Pana Romana Somerlika za poczęstunek w postaci pączków. Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk serdecznie zachęca do wzięcia udziału w kolejnych akcjach przeprowadzanych w ramach „Narzędzi szczęścia” – dodaje.

Więcej o zamarskim parku i społecznej pracy przeczytasz również w naszych archiwalnych wiadomościach:

Atrakcje w zamarskim parku
Zamarski: mieszkańcy budują park
Na szachy do Zamarsk
Wielkie Otwarcie Parku w Zamarskach
Park z Zamarsk doceniony

 

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-19 21:47:23
dyszol: To są prawdziwi lokalni bohaterowie. Należy się bezwzględny szacunek i nagłaśnianie takich inicjatyw, żeby reszta leniwego społeczeństwa ruszyła dupy sprzed telewizorów i zrobiła coś dla siebie i innych.
2016-08-20 18:44:54
zibi687294: szok<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: