Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie z budżetem na 2020 rok

Wczoraj (17.12) podczas sesji Rady Gminy Chybie radni podejmowali uchwałę budżetową na 2020 rok. Pomimo jej przyjęcia, decyzja nie była jednomyślna.

Spośród 15 radnych, 12 głosowało za przyjęciem budżetu. Przeciwna projektowi była radna Maria Pisarek oraz radny Janusz Waleczek, a od głosu wstrzymał się Sławomir Soboszek. - Jeśli chodzi o cały budżet, to nie poprę go dlatego, że pewne rzeczy, które można było wprowadzić dla gospodarności, nie zostały wprowadzone - mówiła radna Pisarek. Dodała jednak, że z niektórymi propozycjami i inwestycjami się zgadza.

Przewodniczący Rady Gminy, Piotr Gmuzdek, nie ukrywał, że decyzja nie jest łatwa. - To mój trzynasty budżet i muszę przyznać, że jest najtrudniejszy ze wszystkich. Przypomina on, mówiąc potocznie, upięte spodnie, ale są one markowe. Naszą marką będzie dokończenie kanalizacji, budowa sali gimnastycznej, remont GOK-u. Wisi jednak nad nami, jak miecz Damoklesa, wywóz odpadów z naszej cukrowni.

Ostatecznie podczas sesji radni lekko zmodyfikowali pierwotny projekt budżetu, zwiększając prognozowane wydatki. Gmina ma zakończyć 2020 rok z deficytem w wysokości ponad 2 mln zł, który zostanie pokryty pożyczką. Niewątpliwie największą inwestycją, która realizowana jest w Chybiu od 2017 roku, jest budowa kanalizacji sanitarnej. Prace mają zakończyć się w 2021 roku, a cała umowa opiewa na kwotę 47 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj - LINK

Całą sesję można obejrzeć tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: