Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niewybuch w Górkach Wielkich

W niedzielę (15.12.2019) od jednostek straży pożarnej i policji zaroiło się w Górkach Wielkich. Wszystko za sprawą niewybuchu, który znaleziono w terenie leśnym w rejonie ulicy Bielskiej. Zajęli się nim saperzy.

Nietypowe znalezisko, zgodnie ze słowami służb na pierwszy rzut oka przypominało granat. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren. Najbliższe budynki znajdowały się ok. 400 metrów od znaleziska, w związku z czym nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji. Po zabezpieczeniu miejsca strażacy przekazali miejsce policji.

- W niedzielę 15 grudnia w Górkach Wielkich przy ulicy Bielskiej na terenie leśnym znaleziono niewybuch granatu ręcznego, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Został on zabezpieczony przez saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach – wyjaśnił asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej policji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

23
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-18 17:15:57
krzysztof.mn+: w Górkach niewybuch, za to w Istebnej prawdziwa p e t a r d a - radni gminy, której jej mieszkańcy szczycą się tym, że masowo nie płacą należnych podatków, dostąpili nie lada zaszczytu, bo oto zajął się nimi Parlament Europejski - wprawdzie nie pochwalił tylko wręcz przeciwnie, ale jak mawiał klasyk: nieważne, co o tobie mówią, ważne że mówią - tak więc gratulacje dla mieszkańców gminy wolnej od Ewangelii, m ó w i ą o was!...
2019-12-18 17:18:10
krzysztof.mn+: p.s. europosłowie zwrócili się z apelem do KE o monitorowanie sposobu wykorzystywania funduszy unijnych oraz przypominanie zainteresowanym stronom o tzw. zasadzie niedyskryminacji - samorządy, które przyjęły uchwały "anty-LGBT" realizują projekty edukacyjne z dofinansowaniem unijnym o wartości około 425 mln zł.
2019-12-18 18:10:19
michalos: Ale czemu w Górkach dali taśmę policyjną po angielsku?
2019-12-18 18:25:20
krokusik: Bo tam ludzie znają angielski. Za to w Istebnej takie taśmy po toruńsku by rozwiesili. Prościej już nie umiem.
2019-12-18 18:52:16
daniel3ttt: Zdjęcie podglądowe, nigdzie nie pisze że to w Górkach. No i co powyższy bełkot krzysztofka ma wspólnego z Górkami? Komentarze nie na temat do wyciepania
2019-12-18 18:57:56
daniel3ttt: A do mąciciela krzysztofa.mn+ Pełny tekst tzw. Deklaracji Krakowskiej, ogłoszonej przed referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej przez posłów Platformy Obywatelskiej: Klub Poselski Platformy Obywatelskiej zebrany w dniu 18 maja 2003 w Krakowie pragnie zamanifestować w dawnej stolicy Polski swoją wolę i wiarę we wprowadzenie naszej Ojczyzny do Unii Europejskiej. Traktujemy ten akt jako wypełnienie patriotycznego testamentu polskich powstańców, legionistów, AK-owców i ludzi Solidarności, jako dokończenie wielowiekowego procesu prowadzącego Polskę ku jedności z chrześcijańskimi Narodami Zachodniej Europy. Zarazem my – ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie. 1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy. 2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dziel polskich twórców. 3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa. 4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach. 5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy. Więc ja się pytam gdzie ta obrona polskości, religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju??? Obecna PO-KO swym zachowaniem w PE i wszędzie indziej zaprzecza słowom tej Deklaracji.
2019-12-18 19:06:43
daniel3ttt: Nikt nie obraża ani nie dyskryminuje osób LGBT w Istebnej. Nikogo nie obchodzi z kim (o ile są takie osoby) oni sypiają. Uchwała miała zapobiegać szerzeniu ideologii LGBT a nie kogoś dyskryminować. Zawiera trzy główne postulaty, dotyczące sprzeciwu wobec: 1. Instalowania "funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników") 2. Dostępu do szkół "gorszycieli zainteresowanych wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia" 3. Wywoływania presji na administracji w sprawie stosowania poprawności politycznej w wybranych zawodach. - Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów! Czyli jak widać nie chodziło wcale o dyskryminowanie tylko o to aby zapobiegać narzucaniu przez przedstawicieli mniejszości swojej woli większości. Innymi słowy STOP dla nauczania niezgodnego z nauczaniem biblijnym. I tak to niby na początku też PO deklarowała. Deklaracje, obiecanki bez pokrycia kolejny raz!
2019-12-18 19:24:46
krzysztof.mn+: te b a j k i znamy, lecą na okrągło w z a w ł a s z c z o n y c h przez b o l s z e w i k ó w spod znaku PiS publicznych mediach - ale etap wiary w b a j k i mam już dawno za sobą, a do interpretacji rzeczywistości używam r o z u m u, a nie radiamaryja ㋡
2019-12-18 19:26:04
krzysztof.mn+: p.s. koleś, te twoje komentarze nie na temat to chyba do wyciepania, co nie?...㋡
2019-12-18 20:30:36
utopiec: Krzysiu, nie pierdyk....ł ci granat obok głowy? Co mają wspólnego twoje wypociny z granatem w Górkach?
2019-12-18 22:02:50
jasper: danieln piszesz - „Uchwała miała zapobiegać szerzeniu ideologii LGBT .“ Co masz na mysli ? boisz sie, ze nagle sie zarazisz i beda cie interesowac chlopy ? albo twoja babe bedzie pociagac seks z sasiadka ? Sluchaj dalej radia maryja :)
2019-12-19 00:52:47
daniel3ttt: krzysztof.mn+ Bajki to jak widać domena PO-KO. Obiecują ale nie mają zamiaru dotrzymać słowa. Jeśli nie doczytałeś to powtarzam 3 punkt Deklaracji Krakowskiej ogłoszonej przez posłów PO: "Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa". my też ten etap wiary w bajki PO-Ko mamy za sobą. jasper ty też nie doczytałeś że chodziło o szkoły? Ja np nie życzyłbym sobie aby jakiś lewacki edukator ze środowisk LGBT wmawiał dzieciom w szkole że zboczenia to normalność.
2019-12-19 05:44:54
krzysztof.mn+: i teraz sobie wyobraź, , że inni sobie nie życzą, by jakiś katoprawacki ł o ś decydował, że w szkołach zaczną nauczać że normalność to zboczenie i dzielić ludzi na lepszych i gorszych - mało tego, nie życzy sobie tego polska Konstytucja i prawo Unii Europejskiej, nie mówiąc o zdrowym rozsądku czy zwykłej przyzwoitości i uczciwości - a kto tego nie pojmuje albo tak udaje, zasługuje na miano g ł u p k a albo o b ł u d n i k a
2019-12-19 05:52:13
krzysztof.mn+: tego rodzaju wynalazki pisiackiej propagandy to nic innego jak narzędzia mające skłócić i poróżnić społeczeństwo - i tak, jak z z e r o w e g o tematu PiS stworzył klika lat temu mit o "zagrożeniu u c h o d ź c a m i", a potem biskupi wojowali z widmem g e n d e r u, tak dziś wymyślił "i d e o l o g i ę LGBT" - radiomaryjni i zaoczni jak widać na to lecą, specjalnie ci, co im się wydaje że są l e p s i, bo bzykają sąsiadkę jak ich ksiądz na religii uczył - ż a ł o s n e osobniki
2019-12-19 07:30:45
utopiec: Ależ ten granat narobił bigosu. OX powinien kasować komentarze nie na temat.
2019-12-19 08:37:45
koszor: krzysztofie- powołujesz się na konstytucję, ale chyba dawno do niej nie zaglądałeś i znowu głupoty piszesz. Idź do łóżka, wyśpij się do porządku a potem dziękuj Bogu, że nie masz imigrantów za płotem. Bo za obrazę Allaha groziłyby ci większe konsekwencje niż kasowanie komentarzy.
2019-12-19 09:38:35
donekT: "Logika" skrajnej lewicy, lewactwa, jest powalająca, tyle na temat- Twórcza Destrukcja w praktyce- totalny NIEWYPAŁ.
2019-12-19 18:40:42
daniel3ttt: krzysztof.mn+ Taki bełkot, że chyba sam nie wiesz co chciałeś napisać. Zapomniałeś że napisałeś iż jesteś katolikiem i jeszcze o innych katolikach źle się wyrażałeś. To nie ja sobie wymyśliłem że zagadnienia promowane przez środowiska LGBT+ są niezgodne z nauczaniem biblijnym. Co mówi Biblia o HOMOSEKSUALIŹMIE? III Mojż. 18.22; "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!" Rzym. 1.27; "Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." Ty i tobie podobni właśnie dzielą ludzi na lepszych i gorszych pisząc min pisacki glon! Ja nie słucham Radia Maryja, ale jestem przekonany że to o czym piszesz i co tam usłyszałeś tak naprawdę nie jesteś w stanie w merytoryczny sposób zanegować. Jeszcze raz ci powtarzam twoje średnie nie może być przed wyższym.
2019-12-19 23:13:57
krzysztof.mn+: dżizas... jak ja ci zacznę biblię cytować, to ci uszy zwiędną i oczy mgłą zajdą!.... żeby nie przeciągać sprawy: o religii nie dyskutuję z f a r y z e u s z a m i, w szczególności niedouczonymi, co najwyżej z wierzącymi i oczytanymi , bóg zapłać i z panem bogiem
2019-12-20 01:23:18
daniel3ttt: krzysztof.mn+ cienki bolek z ciebie. Weź już się nie kompromituj. Chciałeś zabłysnąć twierdząc że zboczenie to normalność:))) Kompletny brak wiedzy! I ty chcesz się nazywać katolikiem?
2019-12-20 06:12:22
krzysztof.mn+: wystarczył łosiu taki jeden twój popis, i można śmiało cię nazwać pisiackim moherowym ćwokiem - i żadne twoje w kółko pedałowanie tego nie zmieni, bo p i s i a c k i_m o h e r o w y_ć w o k to stan umysłu, nie mięśni
2019-12-20 09:23:35
krzysztof.mn+: już nieraz w historii zdarzali się tacy, co chcieli i n n y m ustawiać życie według s w o i c h własnych imaginacji, a gdy przy tym zaczynali się p o d p i e r a ć biblią i wymachiwać k r z y ż e m, kończyło się to zwykle krwawymi rzeziami - zwyczajne o b r z y d z e n i e czuję do nich, kiedy kolejny raz podobna j e ł o p i a d a się objawia, i to jest dokładnie ten przypadek
2019-12-20 12:02:49
daniel3ttt: Prawda boli. Prawdzie nie zaprzeczysz choćbyś nie wiadomo jak wymachiwał kończynami, wykrzykiwał i obrażał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: