Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prąd zdrożeje w 2020

Pewne jest, że klienci Tauronu od nowego roku będą musieli więcej zapłacić za energię elektryczną. Nie można także wykluczyć, że cen nie podwyższą pozostałe spółki - Energa, Enea czy PGE.

Za zatwierdzanie stawek dostarczycieli energii elektrycznej odpowiada Urząd Regulacji Energetyki. Instytucja niedawno zaakceptowała propozycję podniesienia cen przez Tauron, jednak równocześnie nie zatwierdziła podwyżek u innych operatorów. - W przypadku pozostałych sprzedawców z urzędu (PGE, Enea, Energa) nie wydaliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, decyzji odmownej. Poinformowaliśmy przedsiębiorstwa o zakończeniu postępowań dowodowych. Przedsiębiorcy mają prawo przejrzeć dokumentację, przedstawić nowe dowody. Mogą skorygować swój wniosek taryfowy, przedstawić nowy - cytuje wypowiedź Rafała Gawina, prezesa URE, portal businessinsider.com.pl.

Rachunki klientów Tauronu mogą być wyższe o maksymalnie 9 zł miesięcznie (w przypadku typowych gospodarstw domowych). Według prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, oznacza to około 12-procentowy wzrost opłat, przy czym cena samej energii wzrośnie o 20%.

Pozostali dostawcy będą stosować początkowo dotychczasowe stawki, chociaż jest bardzo prawdopodobne, że w trakcie roku sytuacja się zmieni i ceny u nich też wzrosną.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-18 18:41:18
Szantrapa: Jarek daje, Jarek zabiera. Wieśniaki myślały, że będzie tylko dawał.
2019-12-18 19:30:07
krzysztof.mn+: oni są jak te karpie co się cieszą, że idą święta...㋡
2019-12-18 20:41:23
tom lem: są pozytywy tych podwyżek, znalazły się dwa jełopy które się z tego cieszą;-), ktoś musi przecież płacić za wojnę z klimatem.
2019-12-19 05:35:03
krzysztof.mn+: pewnie się pomylił, bo w pisaniu cienki, ale przypadkiem mu wyszło dokładnie tak jak j e s t: PiS poszedł na w o j n ę z klimatem, kiedy inni go ratują, a płacimy za tę pisiacką hucpę m y wszyscy - pieniędzmi, ale także zdrowiem - a że g a m o ń udaje, że nie pamięta sprzed ledwie paru miesięcy jak mantra powtarzanych przez bolszewicką władzę o b i e c a n e k, że żadnych podwyżek nie będzie, to już typowe u notorycznie z a ł g a n e g o pisiactwa
2019-12-19 07:00:58
jasper: Bo jak mowil Kurski, ciemny lud wszystko kupi, kazde klamstwo. W koncu musza miec pieniadze na finansowanie tuby propagandowej Patoligii i Szwindlu TVP - w przyszlym roku media publiczne dostana ok. 2 mld zl. A co, stac ich, bo pany wszystko moga. Czekaja podatnikow kolejne podwyzki, bo o. dyrektor z radia maryja tez wyciaga raczki po pieniazki.
2019-12-19 07:35:32
utopiec: Przypomina mi się co działo się w kraju kiedy zdrożały bułki. No tak. Tylko wtedy była jedność.
2019-12-19 08:43:29
koszor: Brawo Eurokołchoz! Cieszymy się z limitów CO2, brawo Niemcy za braterstwo przy NordStream! W końcu jesteśmy tylko głupimi Polaczkami od brudnej roboty i potrzebujemy mądrych rozkazów z Brukseli.
2019-12-19 08:50:20
krzysztof.mn+: j e s t e ś c i e głupimi Polaczkami, koszor, jesteście - chwała bogu jest was niewielu wśród n o r m a l n y c h i mądrych Polaków
2019-12-19 09:47:52
donekT: W ramach kółka wzajemnej adoracji wszyscy członkowie są tymi normalnymi i mądrymi mieszkańcami określonego państwa. Aby wejść w ich poczet, nic prostszego, wystarczy zgłosić akces. Tego typu podejście niektórych, utożsamianie z kryterium politycznym postrzegania innych, o czym może świadczyć??? Tymczasem ceny energii rosną od lat, kwestia, iż w przeciwieństwie do obecnej pory, wzrost ceny nie był tak drastyczny. Z czego to wynika, dlaczego obecnie, wydaje się to kwestią oczywistą.
2019-12-19 14:10:24
jasper: Dlaczego rosna koszty? - „ Przede wszystkim wzrosły ceny paliw, energii i pracy. A to są czynniki, które mają duży wpływ na branżę odpadową. W przeciwieństwie do mieszkańców firmy kupują energię na giełdzie. Między 2016 a 2018 rokiem ceny energii na giełdzie wzrosły o 68 proc. W przyszłym roku prawdopodobnie energia dla firm pójdzie znowu o 68 proc. w górę. I znowu firmy podwyżkę przerzucą na nas. Z kolei ceny paliw wzrosły między 2016 a 2018 rokiem o 38 proc. Od przyszłego roku znacznie wzrośnie płaca minimalna, a duża część pracowników sektora odpadowego tyle właśnie zarabia. Ponadto za składowanie odpadów firmy odpadowe wnoszą opłatę środowiskową, tzw. marszałkowską. W tym roku rząd podniósł ją o 1100 procent! „ To tyle w temacie. W koncu rzad musi z czegos placic kielbase wyborcza i robi to z kieszeni podatnika.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: