Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie: sytuacja opanowana?

Informowaliśmy o pożarze budynku byłej cukrowni w Chybiu, do którego doszło dziś (04.07.2019) po godzinie 17. Zgodnie z najnowszymi informacjami, na miejscu pracuje 45 zastępów strażaków. Po godzinie 22 pojawiła się informacja, że sytuację udało się opanować.

- Sytuacja została opanowana. Pożarem objętych jest ok. 1100 m2 powierzchni, na miejscu jest 45 zastępów OSP i PSP, kilkudziesięciu policjantów, służby i inspekcje administracji skarbowej i samorządowej – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Przemysław Major – II Zastępca Burmistrza Cieszyna i mieszkaniec Chybia, który relacjonuje przebieg zdarzeń na swoim oficjalnym profilu. Na miejscu jest również m.in. Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

W budynku starej cukrowni najprawdopodobniej zapaliły się chemikalia, które były tam składowane. Sprawa została nagłośniona jeszcze wiosną 2019 roku, kiedy to strażacy wraz z policją, prokuraturą i przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzali inspekcję, odkrywając nielegalne wysypisko odpadów.

W związku z faktem, że w cukrowni zapaliły się najprawdopodobniej chemikalia (wciąż nie podano informacji, co miało znajdować się w ujawnionych w budynku beczkach), sytuacja jest poważna, a lokalne władze proszą o zamykanie okien w domach i w miarę możliwości pozostawanie w domach. Nieprzejezdne są również drogi, zlokalizowane w pobliżu cukrowni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że udało się znaleźć właściciela nielegalnego składowiska chemikaliów, który do jutra (05.07.2019) miał czas, na usuniecie niebezpiecznych substancji. Nie są to jednak informacje potwierdzone przez służby.

 

O sprawie pisaliśmy również:

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

54
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-04 23:12:12
poCieszny: No proszę, do jutra miał usunąć chemikalia a one zostały usunięte już dziś...
2019-07-04 23:32:20
donekT: Pożary takich i podobnych składowisk są od jakiegoś czasu w modzie. Szkoda tylko, że tyle inwestuje się w ochronę środowiska i przez takie sytuacje, i tak dochodzi do zanieczyszczenia, pomijam czym.
2019-07-04 23:35:03
donekT: Nawiasem, oto uboczne efekty odgórnego niszczenia DOBRZE PROSPERUJĄCYCH zakładów z tradycjami, w imię NEOLIBERALNEJ dogmatyki i robienia miejsce na rynku OBCEMU KAPITAŁOWI.
2019-07-05 05:27:58
tom lem: "... udało się znaleźć właściciela nielegalnego składowiska chemikaliów"- niestety z przykrością informujemy, że właściciel jest polskojęzyczny lecz z adresem zagranicznym;-), także organizacje ekologiczne i obrony wszelakich praw w tym rejonie i sprawie, od dawna są na urlopie i cierpią na chroniczne dofinansowanie, ale kornika drukarza z brakiem środków na łapanie "żuczka śmieciarza"
2019-07-05 06:29:28
Mach: Minister spraw wewnętrznych, minister ochrony środowiska, zmienili miejsce pracy na Brukselę. Zostawiając nas z tym śmieciowym bajzlem.Może by tak powołać komisję Sejmową i "pogrilować" owych ministrów -w okresie obecnych rządów sprowadzono do Polski 400 000 ton odpadów głównie chemicznych. Kto za to odpowie? Na kogo zagłosujecie donek bronek i tom? Zginiemy w oparach płonących wysypisk i węglowym smogu. Czyja to polityka?
2019-07-05 07:33:17
donekT: Mach-u Nie martw się, na kogo będę głosował, o ile w ogóle będę, lepiej się zastanów, gdzie są te wszystkie proekologiczne organizacje? Zaspały? Mało tego, gdzie były wcześniej? Wszak jak się okazuje, niektórym problem znany był od dawna. Trzeba było zamykać zakład?
2019-07-05 07:34:57
Mach: Niestety, nie ustaje też wycinka drzew. Ostatnio wzdłuż drogi dojazdowej do Dzięgielowa Zameczku-gmina Goleszów.
2019-07-05 07:38:35
donekT: Mach-u A kto jest za to odpowiedzialny i na jakiej podstawie? Powinieneś uzupełnić i pomijam już brak związku z tematem wątku.
2019-07-05 07:41:35
Mach: Donek - Bronek hipokryto, własnie pytasz gdzie były organizacje proekologiczne- własnie ich nie było. Ty uciekasz od odpowiedzialności i nie chcesz głosować -to podobne zachowanie. Odpady z cukrowni też sytuacji by nie poprawiały.
2019-07-05 07:43:18
krzysztof.mm: pod rządami Kaczyńskiego Polska stała się rajem dla mafii śmieciowej z całej Europy, jednym wielkim wysypiskiem śmieci - takie jak w Chybiu liczne pożary zawdzięczamy dziś bez wątpienia PiS, i bez wątpienia wcześniej czy później prokuratura i komisje śledcze będą badały kulisy i przyczyny tego stanu rzeczy
2019-07-05 07:45:23
Mach: Donku- bronku, a który to minister wydał zgodę na wycinanie drzew ?
2019-07-05 07:50:24
Mach: Malo tego krzysztofie- przywożą do nas odpady z Nigerii.
2019-07-05 08:07:09
krzysztof.mm: ...a tam z całej Europy i połowy świata - Nigeria to tylko punkt przerzutowy
2019-07-05 08:12:01
donekT: Mach-u Zastanawiałeś się nad logiką swoich wywodów? Na kogo będę głosował, o ile będę, to moja sprawa indywidualna i psińco Tobie Mach-u do tego. Wskazujesz na wycinkę drzew, powinieneś wskazać konkretny przypadek, pomijam, iż ten temat dotyczy czegoś innego.
2019-07-05 08:19:20
donekT: krzysztof-Q a jak myślisz, czym ta sytuacja jest spowodowana i jak to koreluje z polityką ChRL w odniesieniu do przyjmowania śmieci, zwłaszcza plastiku, z niemal całego pozostałego świata? Spekulacja zwietrzyła biznes i teraz są tego efekty.
2019-07-05 08:21:55
donekT: krzysztof-Q nie ma bardziej proekologicznego zachowania niż ograniczenie KONSUMPCJONIZMU, który niejednokrotnie przyjął już wymiar religii. Dziwnym sposobem wielcy tego świata, SPEKULANCI, KAPŁANI KONSUMPCJONIZMU tego nie dostrzegają, natomiast ekolodzy działają na rzecz promocji kolejnego rynku, wyrobów proekologicznych, przynajmniej tak się nazywających.
2019-07-05 11:19:39
tom lem: ...na kogo głosować - z pewnością na Mach'a i to od razu do Senatu. Tam potrzebują ludzi z doświadczeniem i pamięcią nie przekraczającą poprzednich wyborów. Tak na marginesie podobno nie doszło do skażenia środowiska i podczas spalania nie wydobywało się CO2 a zwłaszcza inne ( zresztą niegroźne) związki chemiczne. Morał z tego taki - od przyszłego sezonu grzewczego " palta czym chceta";-) wasz komin widoczny będzie z daleka.
2019-07-05 13:24:39
Mach: Donku, bronku91; wypowiadam się dokładnie w temacie- pożar nielegalnego składowiska odpadów w byłej cukrowni, to kolejny pożar wysypiska jakich w ostatnich trzech latach zapłonęły pod patronatem obecnych władz, które wykazują w tym zakresie zadziwiającą bezradność. Minister sprawiedliwości majstruje przy prawie i sędziach zamiast prawo egzekwować i oczekiwać od sędziów procedowania i wydawania wyroków , minister środowiska, zamiast chronić środowisko wydaje pozwolenia na prowadzenie działalności związanej z utylizacją odpadów ,zupełnie tracąc kontrolę nad prowadzącymi taką działalność. Pozwala na masową wycinkę drzew i szczyci się ,że powierzchnia zalesienia wzrosła. Tyle ,że gęstość drzew w tym zalesieniu już nie jest istotna- co z tego ,że mamy dużą powierzchnię zalesienia skoro mamy łyse lasy- to Owelowski świat upajający nas nieprawdziwą propagandą-" prawdomin" tak nazywano w Orwelowskim swiecie ministerstwo propagandy, które się zajmowało okłamywaniem społeczeństwa . Rząd rozdaje pieniądze podatników w imię zachowania populacji i likwidacji skrajnego ubóstwa, a urodzeń nie przybywa a strefa ubóstwa rośnie przy znaczącym wzroście spożycia alkoholu na głowę mieszkańca- jako naród wymieramy. W amoku donkowi bronkowi wskazuję konkretne miejsce wycinki drzew -Dzięgielów w pasie drogi dojazdowej do Dzięgielowa Zameczku-a ten nie dość ,że nie czyta to jeszcze udaje ,że nie rozumie i oczekuje konkretnie wskazanego miejsca- czy można dokładniej wskazać?-na odcinku 300 m od Zameczku w stronę Cieszyna po obu stronach pasa jezdni. Więc donku-bronku zastanów się nad logiką Twoich wypowiedzi-hipokryzja u ciebie to recydywa. Donkowi -bronkowi odpowiada by pindu-rzić. Tylko ta logika jest dla niego zrozumiała. Tomie adoruj zatem donka-bronka będziecie dumnie podążać jedynie słuszną linią obecnej władzy.
2019-07-05 14:53:09
tom lem: ... jedynie słuszną linią obecnej krytyki jest, że za pedofilię odpowiada kościół, za kościół PIS a PIS dodatkowo za pożary wysypisk i składowisk odpadów, które prowadzą uczciwi biznesmeni od ostatnich wyborów. Ciekawe tylko, że założyciel cieszyńskiego konsorcjum zajmującego się odpadami, dogląda pogorzeliska jakby w cukrowni zezwolił na mikstury z saletry. Tylko Mach, może uporządkować wieloletni bałagan - zatem Mach na senatora - jeśli nie wyjdzie to za rok prezydentura pewna.
2019-07-05 15:17:18
krzysztof.mm: "za co się nie weźmie to spieprzy" - to Wałęsa o Kaczyńskim już jakiś czas temu - na nasze nieszczęście wziął się za Polskę
2019-07-05 15:27:49
tom lem: krzysztof-Q.mm - o którym Kaczyńskim wypowiadał się ten doktorant uczelni wszelakich? ;-)
2019-07-05 15:28:55
Mach: Tomie, wywołujesz temat już tu wielokrotnie podnoszony. Pedofilia, dotyczy każdego środowiska, ale tylko w Kościele, który cieszy się społecznym zaufaniem, przełożeni ją tuszowali i to jest bólów ból, nas wszystkich członków Kościoła .Tym samym bezkarni pedofile mogli to czynić w kolejnych miejscach, do których byli przekierowywani przez przełożonych- to fakty, którym Episkopat Polski już nie zaprzecza. Czas byś i Ty to zrozumiał. Obecny Rząd dopuścił do sprowadzenie 400 000 ton odpadów chemicznych biznesmenom, których ma pod kontrolą bo wie który z nich prowadzi taką działalność i ma narzędzia i odpowiednie służby by kontrolować przepływ towarów. Wysypiska płoną od 3 lat omal nieprzerwanie- zatem gdzie są te służby rządowe?
2019-07-05 15:41:51
tom lem: ... a to samorząd nie wie co się na jego ternie dzieje? To na jakiej podstawie pobiera podatki za prowadzenie działalności na swoim terenie? "Gospodarze " nie kontrolują własnych przychodów i polegają na deklaracji produkcji wody przez producenta spirytusu? Oczywiście niewinny Janusz winny Jarosław;-)
2019-07-05 16:30:06
rainman: Widzę, że dla niektórych tutaj tajni współpracownicy SB są autorytetami ;-) Gratulacje ;-)
2019-07-05 17:42:08
john: Rainman kogo masz na myśli?
2019-07-05 18:27:53
trajdi78: W tym kraju jest tak że kiedy masz odpady niebezpieczne wystarczy ze przekażesz je firmie która zajmuje się ich odbiorem i nie interesuje cię czy ona je utylizuje .....i tu jest pole do nadużyc
2019-07-05 18:41:48
tom lem: trajdi78 - to jest działalność koncesjonowana, nie zwykła działalność gospodarcza, poza tym Polska jest krajem tranzytowym i całe szczęści, że jeszcze bez elektrowni atomowej. To by było miejsce idealne na składowanie odpadów promieniotwórczych, dla chroniących nasze wilki i kornika, francuzów. Jeszce jedno, nie tylko przedsiębiorca odpowiada, ale i właściciel terenu ponosi odpowiedzialność za biznes, który na jego terenie się dzieje.
2019-07-05 20:08:59
krzysztof.mm: od czterech lat wszystkie instytucje państwowe i ich agendy opanowane są przez partyjnych nominatów klasy BMW - o tym, jak wielka jest skala bajzlu w państwie, w tym w dziedzinie gospodarowania odpadami, dowiemy się w szczegółach krótko po tym, jak cała ta ekipa trafi do pierdla
2019-07-05 21:00:47
rainman: Jeżeli komuś wydaje się, że dowiemy się szczegółowo o wszystkim jak "ekipa trafi do pierdla" to lepiej żeby nadal czerpał wiedzę z tego co mówi "Bolek". Otóż jeśli ta ekipa trafi do pierdla to ekipa, która włoży ją do pierdla nie będzie już miała żadnych ograniczeń aby kraść. Widać wyraźnie po której stronie politycznego sporu kipi w piwnicznych beczkach skrajność i do czego poluzowanie tej strony może doprowadzić.
2019-07-05 21:05:07
rainman: A co do meritum - jest jasne, że obecna władza wydaje się robić za mało w kierunku opanowania tej sytuacji choć z drugiej strony liczba pożarów nielegalnych wysypisk spada (z tego co pamiętam doniesień medialnych w analogicznym okresie rok temu było znacznie mniej).
2019-07-05 21:18:14
donekT: Mach-u napisałeś "; wypowiadam się dokładnie w temacie" zatem skąd Tobie Machu się wzięło np. "Ty uciekasz od odpowiedzialności i nie chcesz głosować -to podobne zachowanie.", kwestia głosowania, która ma się nijak do tematu. Dodatkowo Mach-u stwierdziłeś "pod patronatem obecnych władz," zatem sugerujesz, iż obecne władze inspirują określonego rodzaju pożary? Jakie władze masz Mach-u na myśli? Co więcej Mach-u napisałeś " szczyci się ,że powierzchnia zalesienia wzrosła." - lesistość, o ile nic się nie zmieni, jeszcze długo będzie wzrastać. Natomiast co do rzekomych "łysych lasów" nie mogę się zgodzić, ponieważ jak sądzę, co pod tym pojęciem rozumiesz, takowe "łyse lasy" są niezgodne z prowadzoną prawidłową gospodarką leśną i secundo, wedle obecnie obowiązujących wytycznych, na odnawianych powierzchniach muszą znajdować się pozostałości starszych drzewostanów, co u niektórych IGNORANTÓW, może sprawiać wrażenie rzekomych "łysych lasów", o ile się zrozumieliśmy. No Mach-u, chyba że masz na myśli inne lasy prywatne, wówczas z pytaniem do poszczególnych właścicieli. Jednak co to ma wspólnego z tematem wątku? Tak samo, jak Mach-u napisałeś "Rząd rozdaje pieniądze podatników", co to ma wspólnego z wątkiem? Mach-u rolą rządu jest redystrybucja dochodu narodowego natomiast dzietność nie zwiększy się od "rządowego dofinansowania" tylko wykreowania odpowiednich warunków np. stabilność, gwarancja zatrudnienia, godne zarobki, możliwość realizacji na prowincji itd. itp. etc. Pamiętaj Mach-u, że ten zły PRL wykreował około 14 mln przyrost demograficzny a Twoja Mach-u Republika Okrągłego Stołu zwana III RP pod tym względem tylko się zwija a naród wymiera. Mach-u wskazujesz konkretne miejsce wycinki drzew, zatem wskaż, kto jest za to odpowiedzialny i do niego z pretensjami, a nie do postronnych ludzi. Ja Tych drzew nie wycinam, a jakie mam zdanie co do takich wycinek, możesz sprawdzić na innych wątkach.
2019-07-05 21:26:18
donekT: Mach-u Co pedofilia ma wspólnego z tematem tego wątku? Mach-u zajmij się bezkarnym pedofilem Polańskim z listem żelaznym od władz Francji. Natomiast co do biznesu śmieciowego, już się Mach-u wypowiadałem — czym ta sytuacja jest spowodowana i jak to koreluje z polityką ChRL w odniesieniu do przyjmowania śmieci, zwłaszcza plastiku, z niemal całego pozostałego świata? Spekulacja zwietrzyła biznes i teraz są tego efekty. Zatem Mach-u w pierwszej kolejności miej pretensje do ONZ, iż takową sytuację składowania śmieci w Chinach tolerowała przez tyle lat i dopiero teraz myśli nad alternatywą dla plastiku, kiedy ChRL ogranicza przyjmowanie odpadów. Mach-u nie jesteś na bieżąco a pewne zagadnienia Cię Mach-u przerastają.
2019-07-05 21:33:17
donekT: krzysztof-Q przypomnij lata 2015/2016, krzyk i ryk, kiedy pewnych partyjnych nominatów zastępowali ci z nadania innej partii. krzysztof-Q przypomnij, jaka nomenklatura i z jakimi partiami związana, została w 2015/2016 odsunięta od żłobu? A razie wątpliwości, amnezji, skontaktuj się z Czerską krzysztof-Q
2019-07-05 21:39:42
donekT: In plus Mach-u może podejmiesz temat zanieczyszczenia estrogenami i innymi hormonami, skąd pochodzi, jak to wpływa na środowisko i jak ma się sytuacja z ozonowaniem ścieków w regionie. Masz pole do popisu Mach-u;):):) Akurat na kampanię wyborczą się przyda, o ile pewne środowiska nie poczują się w jakiś sposób urażone.
2019-07-05 22:37:31
Mach: Donek, bronek91, ty masz kłopot z ustaleniem własnej a nawet wirtualnej osobowości, wiec jak tu z tobą dyskutować? Więc pewnie cokolwiek tu napiszę ty i tak wiesz inaczej. powtórzę za Kisielem- pocałuj mnie w pępek, chociaż i tak wiem ,że z lubością uczynisz to z drugiej strony bo wszystko z uporem maniaka interpretujesz odwrotnie. Dodam tylko ,że do pedofilii nawiązał twój sojusznik Tom lem i to jemu odpowiadam i odwal się.
2019-07-05 23:52:27
donekT: Mach-u swoimi fantazjami (za które nie odpowiadam) nie powinieneś się publicznie dzielić, są obrzydliwe, pozostaw te sprawy w zakresie swej własnej alkowy.
2019-07-06 05:40:31
tom lem: ... to jest świetne! "Nie ma również żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o zanieczyszczenia powietrza po powstałym pożarze (…) staramy się zapewnić posiłki i napoje naszym strażakom..." powiedział kolejny specjalista od rozdawania kanapek ze śmierdzącą wkładką , którą wiatr rozwiewa;-)
2019-07-06 10:48:08
Mach: Widzisz, tomie, komunikaty Państwowej Straży Pożarnej, są takie aby nie szkodzić ekipie rządzącej, bo to służby im podległe. Logicznie z tym przekazem się nie zgadzasz, więc pytam ,nie uświadamiasz sobie, że tak wygląda cała ich propaganda?- bo to nie ma nic wspólnego z informacją. Wiemy ,że każdemu spalaniu towarzyszy wydzielanie toksyn.
2019-07-06 12:52:39
tom lem: ... zaraz "nie szkodzić ekipie rządzącej" - są zgodne z prawdą - pożar ugasiliśmy a co się utleniło się i ulotniło z wiatrem - Janusze mogą spać spokojnie dalej, do następnego zwołania Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w tej samej sprawie ale w innym miejscu.
2019-07-06 13:00:22
krzysztof.mm: dziesiątki miliardów z publicznej kasy partia wydała na własne kampanie wyborcze, 500+ i podobne wynalazki, a liczba narodzin spada, obszar ubóstwa rośnie jeszcze szybciej niż zadłużenie państwa, zlikwidowany Trybunał Konstytucyjny i wszelkie rządowe instytucje opanowane przez miernotę z logo BMW, Polskę zalały toksyczne odpady z całej Europy, w polityce jesteśmy pośmiewiskiem świata, Lasy Państwowe rabują co się da łącznie z Puszczą Białowieską, wyliczać można bez końca - tymczasem kler ma się jak nigdy dobrze, biskupi biją brawo i znowu podnoszą swe faryzejskie łby
2019-07-06 13:31:20
Mach: Krzysztofie, o jedno zdanie za dużo. ....???
2019-07-06 14:38:39
tom lem: ... co tak nieśmiało z (???) - nie odpowiada na pytania, dalej bredzi swoje i kopiuje wybiórczo.
2019-07-06 18:46:37
krzysztof.mm: https://www.tygodnikpowszechny.pl/indeks-lekcji-zakazanych-159478 ♝ Artur Sporniak. W świeckiej instytucji człowiek odpowiedzialny za podobną kompromitację musiałby się podać do dymisji. Ciśnie się na usta pytanie: czy biskupi ponoszą jakąkolwiek odpowiedzialność, skoro mogą bezkarnie ośmieszać Kościół i nas – wierzących katolików? a stronie diecezji szczecińsko-kamieńskiej, za którą odpowiada abp Andrzej D z i ę g a, ukazał się „Katalog dobrych praktyk w relacjach duszpasterskich z dziećmi i młodzieżą”, czyli normy dotyczące prewencji nadużyć seksualnych wobec małoletnich. Ten fakt można by skwitować: lepiej późno niż wcale (do opracowania takich norm zobowiązały biskupów wytyczne przyjęte przez episkopat już w 2014 r.), gdyby nie dołączony do tego dokumentu aneks: „Oświadczenie rodzica w sprawie tzw. edukacji seksualnej”.♝
2019-07-06 18:47:07
krzysztof.mm: ♝Jest to wzorzec druku gotowego do wypełnienia, podpisania i przekazania przez rodzica dyrekcji szkoły. Rodzic oświadcza, że nie wyraża zgody na udział jego dziecka w jakiejkolwiek formie zajęć, podczas których poruszane będą następujące zagadnienia: „edukacja seksualna, antykoncepcja, profilaktyka ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową (np. AIDS), dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender”. Rodzic żąda „każdorazowo” poinformowania go o zamiarze takich zajęć – jest to niezbędne, by mógł nie posyłać wtedy dziecka do szkoły. ♝
2019-07-06 18:47:49
krzysztof.mm: ♝Na egzekwowaniu „konstytucyjnego prawa” do wychowania dziecka zgodnie z poglądami rodzica się nie kończy. Dokument zawiera groźbę: „Oświadczam także, że o takich przypadkach lub próbach organizacji tego typu wydarzeń na terenie szkoły oraz wyjść pozaszkolnych zamierzam poinformować odpowiednie instytucje państwowe (Kuratorium Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej) oraz społeczne, zajmujące się tematyką pedofilii i deprawacji seksualnej dzieci (m.in. ogólnopolski komitet »Stop Pedofilii«), a w przypadku wypełnienia znamion czynów zabronionych zawiadomię odpowiednie organy”. A jeśli dziecko „poniesie szkodę psychiczną”, sygnatariusz dokumentu zapowiada, że będzie bronił jego praw na drodze cywilnej.♝
2019-07-06 18:48:36
krzysztof.mm: ♝Wszystko to jest uzasadnione… obroną przed pedofilią (!): „Zachęcanie dzieci do rozmowy z dorosłymi o seksie, zachęcanie ich do inicjacji seksualnej, nakłanianie do wykonywania lub wykonywanie w ich obecności czynności seksualnych (np. na sztucznych organach płciowych) stanowi przygotowanie bądź sprawstwo przestępstw pedofilskich (art. 200-200b kk). Również jako przygotowanie do czynów pedofilskich można oceniać rozmowy o seksie z jednoczesnym podważaniem autorytetu rodziców”.♝
2019-07-06 18:48:53
krzysztof.mm: ♝Obsesyjność tekstu przejawia się w drobiazgowym wyliczeniu miejsc, gdzie może dojść do „deprawacji” („na lekcjach/zajęciach/warsztatach/spotkaniach/pogadankach/apelach/projekcjach filmów/wyjściach pozaszkolnych [teatr, kino, muzeum, biblioteka, zajęcia sportowe] oraz wszelkich innych wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły lub poza nią”) oraz w tym, że groźba donosu dotyczyć ma także „wydarzeń, w których moje dziecko nie weźmie udziału bezpośredniego”.♝
2019-07-06 18:49:20
krzysztof.mm: ♝Gdyby jakaś dyrekcja szkoły rzeczywiście chciała potraktować takie oświadczenie literalnie, właściwie musiałaby zamknąć placówkę, a dzieci rozesłać do domów. Jak bowiem autor/autorzy tego kuriozum wyobrażają sobie egzekwowanie – np. na lekcjach biologii – zakazu pojawiania się informacji na temat dojrzewania i dorastania? Czy szkoła naprawdę ma powstrzymać się przed przeciwdziałaniem dyskryminacji, wykluczeniu i przemocy? A co z zajęciami wychowania do życia w rodzinie, podczas których mowa jest i o antykoncepcji, i profilaktyce ciąż wśród nieletnich, i chorobach przenoszonych drogą płciową (także AIDS), i o homofobii? Strach dopisać do listy podejrzanych przedmiotów katechezę, która uczy (powinna uczyć) równości i tolerancji, bo przecież źródłem tych wartości jest Ewangelia.♝
2019-07-06 18:50:19
krzysztof.mm: mach - gdzie tam o jedno zdanie, o cały ten parszywy tekst faryzeusza i wiele innych jemu podobnych
2019-07-06 20:09:15
jasper: Zacheceni antyekologiczna postawa rzadu wlasciciele smietnisk zafundowali sobie program "Palenisko + ". Co robi rzad w ramach prewencji ? W 2018 tylko w ciagu pol roku byly az 63 pozary wysypisk odpadow. Jakis monitoring, kontrole ? A schody smolenskie w Warszawie pilnowane sa 24/7 https://www.google.de/amp/s/www.gazetaprawna.pl/amp/1127335,od-poczatku-roku-az-63-pozary-wysypisk-i-skladowisk-smieci-i-odpadow.html
2019-07-06 22:33:24
Mach: Krzysztofie, za szybko. By przyjąć prawdę, potrzeba czasu by na nią się otworzyć. Presja nie jest dobrą formą na otwarcie się. Reakcje, nie do końca są przemyślane, a Episkopat mocno nam się zestarzał. nie można też uderzać w ogół, skoro są ludzie w tym gronie w stanie zanurzyć się w istotę sprawy, ale muszą się z nią przebić do swoich współbraci w posłudze. zagrożenia też trzeba dostrzegać a od szansy dobrych rozwiązań nie uciekać tylko z rozwagą je podejmować. to szczególny okres szturmu i naporu i nie wszyscy są w stanie podążać za biegiem wydarzeń. dlatego oceny nie muszą być aż tak radykalne.
2019-07-06 23:18:53
krzysztof.mm: mam ich głęboko w dupie i na nic więcej nie zasługują, stare obleśne i zakłamane dziady
2019-07-06 23:35:48
krzysztof.mm: bezczelne, pyszne i chciwe
2019-07-07 09:18:04
tom lem: „A ty kimże jesteś, byś osądzał bliźniego?”- krzysztof - Qmm „Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę?” - krzysztof - Qmm
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: