Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chrześcijański Festyn dla Życia i Rodziny Cieszyn 2022

Na dziedzińcu klasztoru Sióstr Boromeuszek w Cieszynie odbył się Chrześcijański Festyn dla Życia i Rodziny 22.05.2022 organizowany przez Wspólnotę Mężczyzn w Modlitwie NIKODEM. Fot. Stanisław Konopka
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-23 00:00:54
danton: Przodkowie Żydów, przynajmniej wg relacji biblijnej, uchodzą za tych, którzy ukazali wyjątkowość i znaczenie modelowego przykładu patriarchalnej rodziny monogamicznej. Koncepcja ta znalazła odzwierciedlenie w prawodawstwie Mojżesza, które zostało przez żydowskie elity spisane po wiekach (około 622 r. p.n.e.). Mojżesz pozostał postacią legendarną. Hebrajczycy, w porównaniu ze swymi semickimi pobratymcami, zaostrzyli postrzeganie modelu patriarchalnej rodziny monogamicznej. Funkcjonowanie rodziny Izraelici powiązali z elementem majątkowym. Godzenie w prawo własności, wg Tory, było traktowane za równoznaczne z naruszaniem prawa do życia. Żydzi pożycie małżeński, rodzinę i przekazywaną tradycję ściśle utożsamiali z majątkiem zapewniającym byt, a więc egzystencję.
2022-05-23 00:02:56
danton: Chrześcijański Mesjasz wychował się w heteroseksualnej monogamicznej rodzinie. Chrystus był wzorowym dzieckiem, posłusznym swoim rodzicom. Chrześcijaństwo miało realny, nawet dominujący wpływ na proces kreowania europejskiej umysłowości i kultury, zwłaszcza od okresu tak zwanego renesansu XII wieku i stworzenia sieci parafialnej. Dominacja tradycji chrześcijańskiej w kulturze europejskiej została podważona dopiero w okresie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Zmiany zaistniały w konsekwencji podjęcia oświeceniowych reform, które zaowocowały wprowadzeniem ślubów cywilnych, czy wyjęciem spod jurysdykcji Kościoła monopolu na kształtowanie polityki rodzinnej, pod kontrolę państwa.
2022-05-23 00:05:38
danton: W związku ze zmianami społecznymi, cywilizacyjnymi, ekonomicznymi i szeregiem innych czynników, obserwujemy stopniowy upadek tradycyjnie rozumianego, patriarchalnego i monogamicznego modelu rodziny, wywodzącego się z tradycji chrześcijańskiej. Małżeństwo oderwane od omnipotencji władz kościelnych, poprzez dopuszczenie możliwości rozwodów utraciło swój pierwotny charakter trwałości. W konsekwencji pozbawiony cechy pewności związek małżeński zmienił swe wcześniejsze znaczenie w innych sferach funkcjonowania człowieka, chociażby w zakresie akumulacji kapitału.
2022-05-23 00:07:22
danton: Technika w konsumpcjonizmie przybiera cechy Wielkiej Matki, która udziela swoim dzieciom wszelkie niezbędne dobra bez żadnego wysiłku, co godzi w istotę systemu patriarchalnego, opartego na wymaganiach, oczekiwaniach, obowiązkach i dyscyplinie w stopniu wynaturzającym człowieka (za Karolem Marksem i J.J. Rousseau). Zdarza się, iż w roli owej Wielkiej Matki bywa przedstawiana planeta Ziemia, jako dom i rodzicielka wszystkich znanych istot żywych. Po rozpatrzeniu poszczególnych cech, przypisywanych systemowi patriarchalnemu, śmiało możemy dojść do wniosku, iż poszczególne rewolucje (Rewolucja Francuska, Wiosna Ludów, Rewolucje Rosyjskie, Rewolucja Seksualna i współczesna Rewolucja Technologiczna) stanowią ciąg procesu stopniowego odchodzenia od patriarchatu, który spełnił swą funkcję w dziejach. W związku z zaistniałymi zmianami, o różnym charakterze i podłożu, ludzkość powraca do naturalnego swej istocie matriarchatu, który lepiej niż patriarchat realizuje potrzeby i aspiracje całego rodzaju ludzkiego i każdej ludzkiej istoty z osobna. Rodzina powiązana jest z dominującym systemem organizacji społeczeństwa, model rodziny monogamicznej i heteroseksualnej wyraża esencję patriarchatu. Nie bez powodu chrześcijańska tradycja, zwłaszcza katolicka, opowiadając się za obroną dotychczasowej formy rodziny, tej uznawanej za tradycyjną, wpisuje się w obronę systemu patriarchalnego, związanego z chrześcijańskim postrzeganiem osobowego, transcendentnego Boga, który stoi na czele patriarchalnego porządku.
2022-05-23 05:06:46
św. Patryk.: już od setek lat chrześcijaństw, katolicyzm w szczególności, goni w piętkę w poszukiwaniu straconego czasu - przyszłość świata należy dziś do nauki, a wielkie religie na naszych oczach stają się wielkimi balastami i wielkimi przegranymi
2022-05-23 05:32:25
św. Patryk.: organizowanie w reakcji na postępującą degradację i marginalizacje kościoła imprez w stylu tandetnych festynów z udziałem koła gospodyń wiejskich to swoisty znak czasów upadku, ostatnie podrygi bezmózgiego cielska wyrzuconego z oceanu dobrobytu i wszechwładzy na brzeg Nowego Świata, w którym nie ma już miejsca dla chciwych i zakłamanych kuglarzy
2022-05-23 14:44:55
Spike815: Festyny,srele morele,a pacjenci sa dzieleni na gorszych i lepszych. Zero milosierdzia,wredne pielgniarki. Wszystko na pokaz. A srodku zgnilizna moralna i zero milosierdzia,wysmiewanie pacjentow. Koscil katolicki jest najgorszym odlam chsciajnstwa.
2022-05-23 14:57:55
Spike815: Oddzialy przepełnione. Jedzenie gorsze niz w wiezieniu a wmawi sie ze to dieta. Osoby chore fizycznie traktowane jak debile. KLamstwo zaklamanie i nic wiecej. Festyn na pokaz proznosci tego zgromadzenia.
2022-05-23 20:51:41
Luter: I tu się mylicie. Przyszłość świata należy do PRAWDY.
2022-05-23 21:54:14
oxjas1: Najlepsze to te placki ziemniaczane z blachy polane wyrzostkami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: